Zavrieť

Porady

Aký typ domu na úzky pozemok ?

Dobry den, vedeli by ste mi poradit aky typ domu by bol najvhodnejsi na pozemku so sirkou 16m dlzkou 37,5 (6a) prosim ? bungalov, poschodovy, podorys v tvare L...?potrebovala by som zohladnit aj parkovanie pre dve auta priamo na pozemku. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Typ starého slovenského domu.Veranda,chodba a jedna izba za druhou.Ked ešte z dreva,bude úžasný
    korela Podľa toho kde (drevený dom). 16 m je dosť takmer pre všetky typy rod. domov. Nie tiroláky.
    BXLmiami Nemyslím vyslovene drevený,ale obitý drevom,no proste ten štýl.Hned by som si dala povedať.

    slnecnica3 je offline (nepripojený) slnecnica3

    zena slnecnica3
    To mate dost. Myslim, ze s i mozte vybrat, aky len chcete. Ja osobne by som to rovno konzultovala s mojim projektantom. Kludne mozte dole riesit pivnice, kde z prednej strany budete mat hned 2 garaze a vzadu suteren s pracovnou, kotolnou a pod. Hore obyvacie miestnosti, ale je to len na vas. Podla toho, aky velky dom potrebujete, kolko osob ho bude obyvat, ci nechcete chodit po schodoch a chcete radsej bungalov. Ja mam na podobnom pozemku podkrovny, ale nepodpivniceny, garaz mam hned ako sucast domu, povedla.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    podobný teraz robím - pozemok 9 metrov krát hádam aj sto a dom 8,5 metra krát 32. pošlite mi mail do SS
    16 metrov je síce dosť, no mne sa moc nepáči dnešný trend osadiť na pozemok čo najväčší dom a potom je problém prejsť popri ňom čo i len s kosačkou.
    vicktor Nehnevajte sa, ale 9 minus 8 a pol = problem aj s kosackou.
    Inak ako ste sa vyhli zakonnym odstupom?
    afrikánka Táto odpoveď je pre mňa záhadou...nie sú tu uvedené nesprávne údaje???

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    16 m je dosťl
    špeci riešenia sú pre pozemky široké 9 až 12 m.

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (1)
    Ing. Ľubomír Janoška
    Neužitočné (1)
    Nevhodné (1)
    Komentár, nie odpoveď (1)
    -2
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor ... az 12 - to je este stale dost. Uz sa tu (alebo inde?) niekto pytal ako ma riesit stavbu na 8 m sirke.
    Pri 16 metroch nie je problem. Nic ale neviem o svahovitosti, orientacii a tvare susednych stavieb, to je dost dolezite. Ale aj tak bungalov a eLko neodporucam.
    expeeert 16m je široký pozemok, nie stavba. Minimálny odstup od susedných pozemkov je 2m, ak má susedov z oboch strán tak mu ostáva max.12m. Otázne je aj ako sú natlačení susedia k jeho pozemku. tam musí tiež dodržať odstupové vzidalenosti...
    bodliak ak, ak, ak... ale to sa nikde nepíše. Nevieme.
      zbaliť

    Aký typ domu na úzky pozemok ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.