Zavrieť

Porady

môže zamestnávateľ manipulovať s dovolenkou vo výpovednej dobe?

Dobrý deň, 26.7.20016 som dala výpoveď dohodou k 30.9.2016. Má právo zamestnávateľ dať mi čerpať dovolenku v auguste hoci som ju nechcela resp. môže zamestnávateľ manipulovať s dovolenkou vo výpovednej dobe?
Naposledy upravil vladka123 : 28.07.16 at 07:56
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno, má. PS Výpoveď dohodou ZP nepozná. Buď si dala výpoveď alebo žiadosť o skončenie PP dohodou podľa § 60 ZP.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vladka123 žiadosť o skončenie PP dohodou podľa § 60 ZP. Je jedno či by to bola výpoveď alebo dohoda?
    Tweety nie, nie je to jedno, sú to dva rozdielne spôsoby skončenia PP
    Happy1 Dohodu o ukončení PP máš podpísanú?
    vladka123 aký je medzi tým rozdiel? je možnosť odstupného, hoci ukončiť PP chcem ja?
    Tweety nie nie je nárok na odstupné ak chceš ukončiť sama dohodou
    vladka123 happy1 nie ešte ešte ju nemám podpísanú
    vladka123 tweety a ak by som dala výpoveď mala by som nárok na odstupné?
    Tweety nemala
    Happy1 Tak sa môže stať, ze ti ju zamestnavatel nepodpise a budes pracovat aj po 30.9., lebo nebudes mat ukonceny PP. Ak dáš výpoveď a dorucis ju zamestnavatelovi, PP sa ukončí uplynutim vypovednej doby. To je rozdiel medzi dohodou a vypovedou. Ale zase povedzme si, ktory zamestnavatel by drzal zamestnanca, ked vie ze zamestnanec uz nema zaujem u neho pracovat.
    vladka123 happy1 ten zamestnávateľ, ktorý má málo zamestnancov nakoľko za 2 mesiace dali výpoveď traja zam. happy1, tweety ďakujem Vám za odpovede
    Tweety rada som pomohla
      zbaliť

    môže zamestnávateľ manipulovať s dovolenkou vo výpovednej dobe?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.