Zavrieť

Porady

skladovanie tovaru v zahraničí

prosím o radu v nasledovnej veci: SK spoločnosť sídliaca v BA, s matkou v AT, posiela občas tovar do tretích krajín (USA, Čína, Rusko) tak, že tovar zoberie vodič od matky a podá na viedenskom letisku. Takže aj colné dokumenty máme rakúske. Neboli sme si istí, či je to 100% kóšer, ale sme to neriešili s ohľadom na sporadickosť a malé sumy.. Teraz sa však uvažuje, že by sme mali pre veľké veci sklad aj v AT a odtiaľ by sa tovar posielal do EÚ aj 3. krajín (veľké objemy, veľká hmotnosť). V AT by sa skladoval tovar už pripravený na expedíciu, čiže by vykonávali len skladovanie a odovzdanie prepravnej spoločnosti. Doklady o preprave by sme mali od AT prepravcu. Mali sme obavy, či nám nevznikne stála prevádzkáreň, ale z toho, čo som našla na nete, mi vychádza že nie. Budeme mať zmluvu, že skladujeme tovar u matky buď zadarmo alebo za symbolickú sumu. Moja otázka je: Môžeme to takto riešiť? Nevznikne nám nejaký problém z hľadiska dph alebo dani z príjmu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    skladovanie tovaru v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.