Zavrieť

Porady

Dolezite osobne prekazky v praci + cesta k/od lekara

Zdravim Vas vsetkych. Rad by som sa spytal, ci mam narok na volno pri navsteve lekara aj na cestu k/od lekara. Vykon zamestnania mam totiz 800km od lekara, ktoreho som navstivil a zametnavatel mi chce dat volno len na navstevu lekara, npr. 4 hod. Pokial by mi vsak zaratal cestu k/ od lekara, vyslo by to urcite na cely den, teda 8 hodin. Cesta spat do prace by mi totiz trvala cca 9 hodin.

Vdaka za skoru odpoved.
faro1 Rádius 800 kilometrov hádam, že lekár nie je na Slovensku? Napíš mesto kde pracuješ a mesto, kde si navštívil lekára. Nejako tomu neverím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Zákonník práce píše - že na nevyhnutne potrebný čas. (presne v § 141 odst2). tak si to obháj u zamestnávateľa, že si musel ísť na to vzdialené vyšetrenie (dúfam, že je to aspoň tam a naspäť??) .
    Ale bohužiaľ - aj zamestnávatelia sú rôzni .. som sa stretla aj s takým, že jednoducho priepustku roztrhal - že preňho je to zdrap papiera.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R pri tej vzdialenosti ....
    Tweety No, ak uviedol zamestnáv. , tak si myslím, že lekár potvrdil celý den a to sa nepáči zamestnávateľovi. To ale neuviedol, tak môžme len hádať.
    rast0 Lekár neuviedol koľko. Zamestnávateľ má požiadal o cestné prehlásenie, kedy som bol u lekára. To som mu dal a on presne podľa toho mi napísal voľno, no nezapočítava cestu od a k lekárovi. V podstate som potom od lekára do prace mal ísť, akoby som zdrhol z prace, ci? Ved som to nemal povolené.
    veronikasad V budúcnosti si daj od lekára potvrdiť na priepustke odchod z ambulancie. Ak ide o odborné vyšetrenie "normálny" zamestnávatel prihliada na vzdialenosť. Pokial však máš 800 km od miesta pracoviska všeobecného lekára, mal by si uvažovať v rámci slobodnej voľby nad jeho zmenou, aby si sa vyhol problémom so zamestnávatelom.
      zbaliť

    Dolezite osobne prekazky v praci + cesta k/od lekara

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.