Zavrieť

Porady

Problémy s počítačom

Dobrý deň mám problém nedávno som si do svojho pc kupil novú GK a zdroj všetko som dobre po zapájal a všetko fungovalo ako má ale po dvoch dňoch sa mi počítač z ničoho nič vypol. Môže sa jednať o výpadok procesora alebo základnej dosky?
Moja zostava:
Motherboard:ASUSTeK Computer INC. M2N-E (Socket AM2 )
CPU:AMD Athlon 64 X2 4000+
RAM:4,00GB Dual-Channel DDR2 @ 351MHz
PSU:Zalman ZM600-TX
GPU:GIGABYTE GTX 960 WINDFORCE 2X Gaming 4GB
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Po zapnutí - je badateľná nejaká "aktivita"? T.z. točia sa vetráky? V zdroji sa tiež točia vetráky?
    A) Ak sa točia v zdroji a na MB/GK nie - a) zdroj nedodáva do výstupu šťavu; b) doska je v háji.
    B) Ak sa ani v zdroji netočia - zdroj je v háji.

    1) Vyskúšať - ak je možnosť - iný zdroj = vylúčenie/potvrdenie chyby MB
    2) Vyskúšať tento zdroj v inom PC = vylúčenie/potvrdenie chyby zdroja.

    Martuk je teraz online Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    môžeš mať nekompatibilné drivery, komp plný bordelu a prachu, slabý zdroj alebo ramku. V prvom rade aktualizuj drivery (všetky), povysávaj mašinu a pokiaľ to bude robiť stále, tak máš slabý alebo zdroj alebo ramku.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kiko260 Aktualizovat driveri nemôžem pretože pc sa nedá ani zapnút, počítač je čistí keď som bol inštaloval GK som pc vysaval, môj zdroja má 600w a je nový.
    Martuk tak potom ma napadá ešte jedna možnosť. Novú GK vyber, daj tam starú, ak ju ešte máš, naštartuj stroj, zaktualizuj drivery a potom tam daj novú a uvidíš. Ešte môže byť aj to, že tá GK je vadná. Pokiaľ nezaberie toto nezaberie, tak jedine do servisu, inú možnosť mať nebudeš.
    Kiko260 Keď som tam dal starú GK tak počítač funguje v pohode ale keď som dal naspäť novú tak sa ani vetraky neroztočili (skrátka žiadna reakcia).
    Martuk tak potom ma napadá možnosť, že nová GK je nekompatibilná s tvojou zostavou, prípadne sa tvoja nová GK bije s niečím v tvojej pôvodnej zostave, prípadne postup misofta
    misoft Samotná grafika (podľa špeciikácie) si pýta 400W (i keď v skutočnosti to bude menej).
    Samotný zdroj Zalman má síce 600W, ale CELKOVO! Pre 12V vetvu dáva 504W + pre 3V a 5V 155W + 18W. Mám dojem, že to zdroj neutiahne.
    Mimochodom - Zalman - nie je teda super zdroj. Je z triedy low-end. Chcelo by to kvalitnejší zdroj - high-end Corsar, Seasonic......
      zbaliť

    Problémy s počítačom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.