Zavrieť

Porady

Vie mi niekto špecifikovať katalógové číslo odpadu 170201 - drevo?

Vie mi niekto špecifikovať katalógové číslo odpadu 170201 - drevo? Aké drevo možno tam zaradiť, ide o drevo iba z okien - okenných rámov, alebo tam ide aj ostatné drevo napr. zo stropnej konštrukcie, zo strechy hrady, latovanie?
5 komentárov     zbaliť
misoft Katalóg odpadov - číslo 170201 = drevo bez bližšej špecifikácie. T.z. akékoľvek drevo (ktoré však nespadá do bio odpadu) - teda stavebné, konštrukčné, priemyselné, iné.
kuravesele tzn. že napríklad také latovanie, hrady zo strechy sa nemôže spaľovať, ak nám toto drevo priradili pod tento kód?
misoft A prečo nie? Ty ho odovzdáš pod kódom spracovateľovi, ktorý ho môže energeticky zhodnotiť (spáliť, spracovať na palivové drevo, štiepku). A bude ho prijímať pod tým kódom.
Nespáliteľné (zelené) sa pokladá za bioodpad - t.z. dajú do kompostu
kuravesele presnejšie mi ide o to, že búram starý dom. Zo ŽP mi dali, že drevo pod kódom 170201 = 3,5t s tým, že drevo z okien a okenných rámov sa nemôže spaľovať. Zneškodnenie odpadu musím nahlásiť po ukončení búracích prác do 15 dní od skončenia búrania. Okná majú cca 200 kg ktoré odovzdám na skládku pod kódom 170201. Ale zvyšok 3,3t (zo strechy) mám v úmysle darovať. Nevyrubí mi za to ŽP pokutu keď im dám papier o zneškodnení odpadu iba na 200kg z okien?
misoft V tomto ohľade - najmúdrejšie je získať informácie u zdroja....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Vie mi niekto špecifikovať katalógové číslo odpadu 170201 - drevo?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.