Zavrieť

Porady

Chyba pri nahlásení dohodára a zle zadané dni v mesačnom výkaze

Dohoda bola uzatvorená od 1.4. do 31.4. , dalšia dohoda od 2.5. do 30.5.
Do sociálnej poisťovne som poslala riadne odhlášku a od 2.5 prihlášku. Zo zdravotnej poisťovne nezvyknem každý mesiac dohodárov odhlasovať, pokiaľ majú hneď od daľšieho dna novú dohodu, ale nejak som si ten mesiac neuvedomila, že to nenadväzuje a odhlášku ani prihlášku som do ZP neposlala.
Mesačný výkaz som poslala z nepozornosti do SP aj ZP s uvedeným počtom dní 31 (nie 30, akoby bolo správne). Chyby som si všimla až teraz, keď som ukladala papiere.
Moja otázka znie: nechať všetko tak, ako je, alebo poslať opravné výkazy do SP a ZP a spätne odhlášku a prihlášku do ZP?
3 komentárov     zbaliť
Mila123 31. apríl neexistuje......
Pepa Do SP si poslala mesačný výkaz, alebo výkaz? Resp. ako bol poistenec prihlásený?
Pretože tak ako boli dohody uzavreté sú to dohody s nepravidelným príjmom a takýto poistenec sa uvádza vo výkaze poistného nie v mesačnom výkaze poistného.
vanda969 No teda, nikdy ma nenapadlo, že dohody uzavreté na jeden mesiac, pričom sa mzda vypláca raz za mesiac, sú dohody s nepravidelným príjmom, kedze výplatu dostane dohodár len raz. Samozrejme, že ja ťapa posielam mesačný výkaz a nie výkaz
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronika1 je offline (nepripojený) veronika1

    veronika1
    Ja by som:

    Poslať najprv odhlášku do ZP k 30.4.2016 a za mesiac 05/2016 ho prihlásiť od 2.5. do 31.5.2016 cez kód 2D a až potom poslať opravné výkazy. Podľa mňa je lepšie opraviť nahlásenie do ZP, ako SP.
    vanda969 už som to opravila, tak hádam z toho nebude problém. Dakujem

    Chyba pri nahlásení dohodára a zle zadané dni v mesačnom výkaze

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.