Zavrieť

Porady

Vlozenie komentara do bunky v uzamknutom harku

Ahojte,
nasiel by sa niekto, kto by mi vedel pomoct s upravou tabulky?

O co ide...mam tabulku (je sucastou vacsieho suboru, ale ten je momentalne nepodstatny...). Je zamknuta proti upravam tak, aby sa dal rucne editovat len stlpec B - "Popis prace". A teraz ten problem. Potreboval by som to nejako nastavit tak, aby sa tam dal v uzamknutom stave (tak, ako je to teraz) vkladat komentar. Da sa to nejako? Heslo pre odomknutie suboru je "test" (bez uvodzoviek)
Naposledy upravil Robert Pekar : 10.08.16 at 09:00
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Da sa, ale nemôžem vkladať prílohy, takže popíšem...

    Tam kde zadávaš ... Cell / Format / Protec Sheet... otvorí sa ti taký zoznam vecí, a ked ideš dole je tam "Edit objects". Tak to zaskrtni. Aspon ja tom am anglicke. neviem ake je to v slovenskom jazyku. Potom sa ti na bunkach objaví možnosť "Insert comments".

    Uprava: Podarilo sa mi to už vložiť. Heslo je Test1234. Office 2013 vyžaduje už sofistikovanejšie heslo
    Naposledy upravil zk24 : 09.08.16 at 09:44 Dôvod: Príloha.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kabaka123 presne o tom som hovorila, záleží čo má v úpravách povolené a čo nie...
    Robert Pekar super, to je ono...dakujem moc za pomoc. este som pisal cez spravu.
    Robert Pekar Takže niečo síce pomohlo, ale moja radosť bola predčasná. Funguje to len na tom jednom hárku. Akonáhle som to vložil do finálneho súboru, už to fungovať prestalo. Ide o to, že vo finálnej verzii je makro a predpokladám, že problém je práve tam.
    Akonáhle upravím oba hárky na možnosť vloženia komentáru, zabezpečím heslom a uložím...funguje to. Ale ako náhle sa spustí proces prenosu cez makro, opäť to všetko zmizne a je to po starom. Čiže, komentár sa vložiť nedá.

    Princíp fungovania makra:

    Vlož text do stĺpca B - "Popis práce", a v rozbaľovacom poli v stĺpci K vyber "Áno".
    Potom klikni hore na tlačítko "Prenos" a celý riadok sa presunie na hárok "Ukončené práce"


    Pokiaľ nastavíš na oboch hárkoch možnosť vloženia komentárov, zabezpečíš heslom, uložíš to...tak všetko funguje. Keď vyplníš celý riadok a na konci dáš to "Áno" a len uložíš, stále to funguje...Akonáhle spustíš prenos cez makro, všetko sa vráti do pôvodného stavu a možnosť vložiť komentár sa stratí.


    Predpokladám, že treba urobiť zmenu v makre, lenmakro je pre mňa viac ako španielska dedina. Dokáže mi to prosím upraviť?

    Heslo do všetkého je administrator. To je zadané aj pre makro.

    Súbor je uložený v prvom príspevku pod názvom final3
      zbaliť

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Áno, treba urobiť úpravy v makre.
    treba zmeniť tieto dva riadky :

    Code:
    Sheets(1).Protect ("administrator")
    Sheets(2).Protect ("administrator")
    za tieto:

    Code:
    Sheets(1).Protect DrawingObjects:=False, Password:="administrator"
    Sheets(2).Protect DrawingObjects:=False, Password:="administrator"
    P.



    Ad "kopírovať komentár":
    Za riadok: " Selection.PasteSpecial Paste:=xlPasteValues
    Treba doplniť: Selection.PasteSpecial Paste:=xlPasteComments 'komenare
    Naposledy upravil PaloPa : 16.08.16 at 16:40
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Robert Pekar Super, dakujem, uz to funguje ako ma. Aspon myslim.
    Robert Pekar Keďže mi autor úpravy makra nereaguje na správy, skúsim sa ešte opýtať tu...ešte k tej mojej tabuľke nešťastnej...dá sa upraviť to už upravené makro tak, aby sa spolu s bunkou preniesol aj komentár? Resp. dá sa to makro ešte upraviť tak, aby to prenieslo komentár zo zeleného hárku do toho červeného? Pri presune sa komentár stratí a potom je už problém dohľadávať čo v ňom bolo a dopisovať to znova. Najmä pri väčšom počte záznamov.
    Ak to pomôže, komentár sa bude vpisovať len v stĺpci "B
    Robert Pekar super, dakujem velmi pekne. To je ono
      zbaliť

    Vlozenie komentara do bunky v uzamknutom harku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.