Zavrieť

Porady

prihlasenie na urade prace

zdravim, vedel by mi niekto poradit, co vsetko je potrebne k prihlaseniu na urad prace? syn ma posledné ukoncenie prac. pomeru z roku 2014 a medzitym má medzeru, povedzme ze bol vedený ako misionar...nema vsak teraz pri sebe doklad u ukoncení z misii, a je treba sa prihlasit.... da sa aj cestnym vyhlasenim,? alebo staci ukoncenie prace z roku 2014, alebo pripadne doklady doplní neskor...dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    v prvom rade treba OP - a vyplní tlačivo, čo mu tam dajú . aj doklad o vzdelaní treba - ale ten aj neskôr stačí (ak by nemal). kuk sem - všetky info : http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestna...?page_id=12924
    Evidencia na UPSVaR nie je povinná, nemusí vysvetľovať, prečo nebol nikde evidovaný.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Staci ukoncenie prace z 2014 plus kopia dokladu o najvyssom dosiahnutom vzdelani.
    Ale bude potrebovat aj nejaky doklad o plateni zdravotneho poistenia odvtedy az do evidencie.
    Zaevidovat sa moze ist aj bez toho, tam mu presne povedia, co ma priniest aj kedy.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R ivka - niekde pýtajú doklad o platení ZP? lebo ja som sa s tým stretla len ak už sa o niečo žiada - napr kurzy, dotácie ... (inak oni majú prístup aj do SP, aj do ZP, vidia priebeh poistení)
    ivka70 Neviem ,ci to priamo ziadaju, alebo sa to len vypisuje v tlacive ziadosti .... tam ale urcite (ako ine obdobia) http://www.upsvar.sk/buxus/docs/urad..._evidencie.pdf

    ale ked pojde do ZP, tak musi mat zdokladovane platenie ZP - co mozno ma, to bola len poznamka na okraj)
    arimi a staci potom, ked si zajde do ZP a tam mu doklad vystavia? nemusi ich zaujimat, kto za neho zdravotne platil?
    ivka70 Zatial bude stacit, ked to tam napise, mozno ani nebude treba potvrdenie .....
    arimi vdaka
    arimi takze vlastne to bude ten doklad z misií, zdravotne za neho platili...dakujem mockrat
    za odpoved
      zbaliť

    prihlasenie na urade prace

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.