Zavrieť

Porady

Pracovny pomer v zahraničí

Od decembra 2004 má povolenie na prácu v zahraničí. Vie mi niekto povedať, či má nejakú nahlasovaciu povinnosť voči zdravotnej a sociálnej poisťovni, či treba tu za neho niečo platiť do poisťovní?
Naposledy upravil koalko : 05.11.04 at 15:10
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Môj syn pred 4 rokmi začal pracovať v Prahe. Dal potvrdenie do SP a ZP od svojho zamestnávateľa o tom, že za neho odvádza poistenie na základe prac.pomeru .V našich poisťovniach si urobil prerušenie poistenia.Ale nie so všetkými krajinami máme "dohodu" o zápočte rokov do dôchodku. Najistejšie je ísť po informácie do pisťovní.
    Naposledy upravil Paula : 05.11.04 at 18:18

    milanr je offline (nepripojený) milanr

    milanr
    Prijali sme do hlavného pracovného pomeru ZC, ktorý bude mať súčasne vedľajší pracovný pomer v Č.R. Ja som ho prihlásila do ZP aj SP. Za neho do poisťovní bude odvádzať aj jeho ZĽ v Čechách. Vie mi niekto poradiť, či nám ako ZĽ vyplývajú ešte niejaké povinnosti za ZC, ktorý súčasne pracuje aj v Čechách ? Alebo to je len ZC starosť hlavne pri podaní DP. Podotýkam, že zamestnanec má trvalý pobyt na území S.R.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Mám taký pocit, že v ČR platí zbytočne. Skús sa informovať na poisťovniach.

    milanr je offline (nepripojený) milanr

    milanr
    Vďaka skúsim sa popýtať v ZP+SP, ale pre nás ako zamestnávateľa vyplývajú z toho ešte niejaké povinnosti, alebo ho beriem ako klasického ZC a o jeho vedľajšie aktivity sa nemusím starať ?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    milanr
    Vďaka skúsim sa popýtať v ZP+SP, ale pre nás ako zamestnávateľa vyplývajú z toho ešte niejaké povinnosti, alebo ho beriem ako klasického ZC a o jeho vedľajšie aktivity sa nemusím starať ?
    Nevyplývajú,

    Pracovny pomer v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.