Zavrieť

Porady

Môžem urobiť zápočet v roku 2016 so spoločníkom za pohyby uskutočnené v roku 2015?

V roku 2015 poskytol spoločník pôžičku 12 tis eur. To bolo v januári 2015. Zaúčtované na zmluvu 221/365.
V decembri si spoločník vyplatil cez bankový účet tých 12tisíc, ale asi v troch splátkach. Zaúčtované 355/221 lebo účtovníčka nezistila čo to boli za úhrady (robieval to bežne) a nenapadlo ju, že sa to môže vzťahovať k tej pôžičke, tak neúčtovala vrátenie pôžičky. Teraz mám stav na 365 celkom 12 tis a stav na 355 tiež 12 tis. Môžem to započítať alebo musím opraviť účtovanie v roku 2015 a podať opravné výkazy. Ja by som aj urobila zápočet, lebo v roku 2015 z účtu odišlo neidentifikovaných 12 tis. Až teraz sme sa dohodli, že tá transakcia bude vrátenie pôžičky.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Nech to potvrdí spoločník na papieri (súhlas so zápočtom). Na papieri opíš celý prípad a zaúčtuj v aktuálnom roku

    Môžem urobiť zápočet v roku 2016 so spoločníkom za pohyby uskutočnené v roku 2015?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.