Zavrieť

Porady

Kupa medu na podnikanie

Klientka otvorila vyrobnu medovnikov. Med nakupuje od vcelara, ktory ma vsetky povolenia na predaj. (viem od klientky). Predajca predava vlastny med a podla zakona nie je povinny mat ERP. Podla toho co som citala je vsak povinny predajca viest evidenciu a tiez by mal mat v tomto pripade kupno-predajnu zmluvu a dat prijmovy doklad pri nakupe, alebo sa mylim?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Zo strany klientky - výrobkyne medovníkov nesmie mať na prevádzke suroviny, z ktorých vyrába výsledný produkt neznámeho pôvodu, tj. bez nadobúdacích dokladov. Pri kúpe medu od chovateľa včiel, ktorý nemusí používať ERP si vo vlastnom záujme musí vypýtať príjmový doklad. Hygiena rada kontroluje a následne pokutuje, či na suroviny existujú nadobúdacie doklady.
    nika.sum klientka hovorila, ze ma vsetky doklady od dodavatela medu (myslim zmluvu a doklady o kvalite medu), len ju upozornoval, ze nemusi vystavovat doklad z ERP a tak som jej hned povedala, ze prijmovy doklad jej musi na vyziadanie dat, uz aj s danoveho hladiska, akoby to zahrnula do nakladov a ako pisete aj kvôli hygiene a inym kontrolam. Dakujem velmi pekne za odpoved

    Kupa medu na podnikanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.