Zavrieť

Porady

Odpojenie od studne

Dobrý deň,
súd určil, že som vlastníkom pozemku, na ktorom je studňa. Môj sused je na ňu napojený. Môžem ho kedykoľvek odpojiť bez upozornenia? Alebo treba dodržať nejaký postup?
Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
misoft Podieľal sa na vybudovaní studne? Platí ti za to niečo? Ak si budoval studňu len ty - je len tvoja.
Ging29 nie, nie
misoft Tak mu jednoducho oznám, aby si svoju rúru z TVOJEJ studne dal preč.
Pozemok je tvoj, studňa je tvoja, on nemá mať na tvojom pozemku a v tvojej studni žiadny svoj majetok, nemá čo naň chodiť. Napíš mu to listom a doporučene - výzva na odstránenie pripojenia k vodnému zdroju s upozornením, že to na jeho náklady odstrániš ty, ak on to neurobí.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Sud neurcil ziaden postup? Na co pouziva sused studnu? Aj v domacnosti,alebo len na obcasne pouzitie napr. v zahrade? Nepises blizsie podrobnosti...
    Spolupodielal sa sused na vyvrtani studne,ci napojeni? Ak ano, tak ma v tvojej studni aj "svoj majetok", takze ak by si ho odpojil bez upozornenia, tak ta moze napadnut, ze si mu sposobil skody na jeho majetku.

    Preto by bolo vhodnejsie,aby si mu planovane odpojenie pisomne oznamil a urcil nejaky cas,aby sa odpojil sam a aby si zabezpecil vodu z ineho zdroja.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Je tá studňa zapísaná ako stavba? Kedysi sa to nezapisovalo.
    Ak by bol vlastníkom stavby, môže dosiahuť vecné bremeno, dokonca ho mohol vydržať. O vecnom bremene môže rozhodnúť aj súd - ak by sa inak nedal zadovážiť zdroj vody.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.