Zavrieť

Porady

uctovanie tržieb z pokladnice pri JU

tržby z pokladne sa zapísu do účtovných kníh na základe mesačnej uzávierky vyhotovenej pokladnicou jedným účtovným zápisom, alebo z dennej uzávierky? dakujem
Naposledy upravil 99zuka : 24.08.16 at 05:37
4 komentárov     zbaliť
kn-alka tak isto, ako tržby z "neelektronickej" reg.pokladnice
99zuka ja som myslela, ze ci staci, ked to urobim na zaklade mesacnej uzavierky raz do mesiaca, alebo kazdy den extra, dakujem
kn-alka je to na tvojom rozhodnutí, či budeš účtovať denne, alebo mesačne

ja ako externá účtovníčka účtujem mesačne
99zuka dakujem, na denných paskach je aj tak iba suma, nemam rozpisane, kolko coho sa predalo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ja zase účtujem denne, pretože potom mám počas mesiaca mínusový stav v pokladni. Ale je to fakt na tebe. Teraz budem účtovať klienta, ktorý má VRP a ten mi vie poskytnúť len mesačné uzávierky, tak u toho to musím účtovať mesačne.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lotina A mne zas bolo vytknuté, keď som to robil mesačne, že je to peňažný denník, takže treba denne.
    kn-alka ja účtujem len mesačne a nikdy nikto nič nevytkol. Na začiatku roka dám osobný vklad do pokladne, aby mi nešla do mínusu, na konci roka vyberiem os.vklad a je to v poriadku
    mondes No, veď o tom to je. Záleží na kontrole z DU. Ak chce nájsť chybu, tak sa bude vo všetkom vŕtať. Ale aj ja som toho názoru, že ak je to denník, tak sa má účtovať denne.
    kn-alka je to na rozhodnutí podnikateľa a jeho účtovníka, v zákone sa píše slovko: priebežne - nie denne

    takže aj mesačne je priebežne
      zbaliť

    uctovanie tržieb z pokladnice pri JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.