Zavrieť

Porady

Účtovníctvo telovýchovnej jednoty

Ahojte,
od 1.7.2006 začínam spracúvať účtovníctvo TJ. Chcela by som radu, čo všetko by som na začiatku mala zariadiť (či treba niečo ohlasovať na DU, a tak podobne) a ako mam čo najjednoduchšie pracovať.
Dakujem, zdenka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    a uvedená TJ je čo? občianske združenie či aký subjekt?
    TJ je teraz založená alebo už dlhšie fungujúca?
    si tam zamestnaná či len vedieš agendu?

    zdemic je offline (nepripojený) zdemic

    zdemic
    Je to združenie, dlhšie fungujúce. Keďže účtovníčka tam narobila kadejaké kixy, na dohodu to budem robit ja. Patrí pod obec, stade ma hlavny rozpočet (elektrika, plyn, mzdy šofér autobusu, hospodárka a účtovníčka). Finančne tam prispievajú aj z miestneho závodu určitým percentom zo mzdy a jeden pan podnikateľ.

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    takže to bude robiť účtovníčka z MÚ...a ňou si Ty?...(:

    v podstate to asi ideš preberať. Urobil by som si inventarizáciu majetku a vlastne všetkých aktív (pokladňa a BÚ) i pasív - prijaté Fa a hlavne či neboli nejaké zálohy poskytnuté a doteraz sú neni vydokladované. Zobral by som si výsledné čísla za rok 2005 a za tento rok a na Daňovom by som si overil, či je všetko poodvádzané v súlade so zákonmi - myslím hlavne Dohodári a daň za nich. My vyplácame dohodárov - rozhodcov, pomocných rozhodcov, zapisovateľov, údržbárov a upratovačky - i trénerov a im strhávame daň, ktorú do 8. nasledujúceho mesiaca odvádzame na Dú - ďalej či s dohodármi je urobená Dohoda a či sú zaregistrovaní v sociálnej poisťovni.

    keďže my nie sme veľká TJ - robím to vlastne len v Excely - príjmy a výdaje a zároveň to triedim ešte po oddieloch, lebo hlavné zdroje síce máme tiež z mesta- ale jednotlivé oddiely si čerpajú svoj rozpočet ako aj získavajú svoje zdroje (príspevky, 2% z daní, sponzorov...) ak budeš mať interes - nejaké tie sheety v excely môžem pridať...

    zdemic je offline (nepripojený) zdemic

    zdemic
    Dakujem veľmi pekne za rady. V podstate som to aj tak predpokladala. Ja vlastne robim učtovníčku v škole s právnou subjektivitou. Toto preberiem a budem robiť súbežne alebo na dohodu s obcou. To este neviem presne ako sa to dohodne. Toto je tiež nie veľká telovýchovaKeďže začiatky bývajú všade ťažké, budem veľmi povdačná, ak mi niečo pošleš. A ešte by som sa spytala na to, ako platite hračov - tiež dohody alebo čo? Tá predchádzajúca mi to má tento týždeň odovzdať, ale čakám od nej akurát tak podkopávanie nôh a nie pomoc. Takže to musím riešiť takto.
    Ešte raz ti pekne ďakujem a prajem prijemny zvyšok tohto horúceho dňa.

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    priložím Ti jeden súbor - ja to mám o niečo jednoduchšie, lebo pokladňu nemám - mám to všetko priamo v banke - v práci. zálohy takisto nezapisujem - len pri preberaní im dám podpísať prevzatie peňazí a potom to roztrhám a všetko ide tak, akoby by mi len doniesli doklady na zaúčtovanie.

    my hráčky neplatíme...
    • File Type: xls TJ.xls (36.5 KB, 40 videní)

    Účtovníctvo telovýchovnej jednoty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.