Zavrieť

Porady

Preplatenie odvodov

Dobrý deň,
chcem sa opýtať na preplatenie nákladov, prípadne časti mzdy, pre zamestnávateľa z ÚP.
Z Úp mi ponúkli, či nemám niekoho kto by ma zamestnal na zmluvu, napr. na 9 mesiacov. V takom prípade že by mu ÚP ako môjmu zamestnávateľovi preplácal odvody za mňa, prípadne časť z mojej mzdy. Chcem sa opýtať, ktorý zákon to stanovuje/upravuje.
Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
kn-alka však okukni stránky úradu práce, tam by mali byť všetky možné dotácie uvedené
momo93 Už som našla niečo. Síce v toľkých zákonoch kým som to našla. Na ÚP mi napríklad povedali, že to môže byť aj len na 9 mesiacov zmluva, a vo všetkých zákonoch píšu minimálne 12 mesiacov. Či to myslia minimálne 12 mesiacov trvanie toho pracovného miesta, nie konkrétne na mňa? Ak som to správne pochopila
veronikasad Nie, nepochopila si to správne. Zamestnávatel s tebou musí uzatvoriť zmluvu na 12 mesiacov a počas prvých 9 mesiacov mu Úrad práce bude preplácať odvody. Posledné 3 mesiace ich musí uhradiť zo svojich prostriedkov ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Napr. Národné projekty v zmysle § 54 ods. 1 písm. a) zákona č. 5/2004 Z. z. o službách zamestnanosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov

    http://www.upsvar.sk/narodne-projekt...page_id=525142
    momo93 Ďakujem veľmi pekne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.