Zavrieť

Porady

koľko je Fond pracovného času ?

Mám 40 hodinový pracovný týždeň, robím 12 hodinové smeny, koľko je mesačný Fond pracovného času ?
Naposledy upravil juraj130616 : 08.09.16 at 06:04
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    matka35 a môže človek pracovať na 12-tkové zmeny a mať fond 40 hod týždenne?? Veď určite má viac voľna ako človek ktorý pracuje 7,5 hod denne....
    ivka70 Samozrejme, ze moze, ak vsak ide o nepretrzitu prevadzku, ZP ma obmedzenie na dlzku tyzdenneho pracovneho casu. 12 hodinove zmeny musia byt naplanovane a vykonavane tak ,ze priemerne za 4 mesiace dosahuju tyzdenny pracovny fond definovany zmluvou. Viac volna je relativne, odpracovat hodiny musi rovnako.
    matka35 rozumiem tomu teda tak, že pokiaľ sú 12 hodinové zmeny dohodnuté aj zmluvou tak, že dotyčný pracovník odpracuje zmeny podľa stanoveného 12 hodinového zmenového kalendara je všetko v poriadku? Alebo aj on má mať dodržany fond ako 8 hodinový pracovník ?
    ivka70 Zmenovy kalendar musi byt stanoveny v sulade so Zakonnikom prace - teda priemerne za 4 mesiace musi byt dodrzany pocet hodin na tyzden s tymi, ktore su v zmluve.
    matka35 asi tomu nechápem. Keď pracuje na 12-tky a má aj nastavený kalendár na tieto zmeny aj tak nesmie prekročiť fond ktorý by odpracoval keby robil na 7,5 hod??
    ivka70 Co myslis ty mesmie? Priemerne za 4 mesiace v ramci standardnej pracovnej doby nie. Ale v jednom mesiaci moze mat viac, v inom menej.
    matka35 ja som si myslela, že keď je nastavený 12-tkový kalendár na celý rok, tak sa berie do úvahy celý tento čas. Ľudia mi robia 2dni ráno a 2 dni poobede od 6,00-18,00 medzitým 2 dni voľno. Keď mám podpísané dodatkom zmluvy, že zamestnanec má štandardný pracovný deň 11,5 hod a nie 7,5 tak som si myslela, že je to správne. A asi teda nie je. Vždy teda dodržať štandardnú pracovnú dobu. Vravím to už správne??
      zbaliť

    koľko je Fond pracovného času ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.