Zavrieť

Porady

Oprava nesprávne vystavených faktúr - prenos daňovej povinnosti §69 ods.12

Dobrý deň,

ak je v Prehľade činností zatriedených podľa štatistickej klasifikácie produktov podľa činností (CPA) uvedená činnosť, ktorá patrí do sekcie F a my sme ju fakturovali s DPH, pretože sme si ju nevšimli, je potrebné spätne opravovať faktúry od dátumu zverejnenia tejto položky? Aj keď už boli uhradené?

Neviete mi niekto poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    .. osobne si myslím, že zákon platí od 1.1.2016, čiže aj ustanovenie § 69 zákona o DPH .. vašou povinnosťou bolo zatriediť služby správne ... ak ste urobili chybu, tak ju môžete napraviť len stornovaním účtovného dokladu, nie opravou faktúry v zmysle § 25 zákona o DPH, nakoľko ten hovorí o oprave základu dane = a ten ostáva nezmenený ... resumé: podanie dodatočného daňového priznania ..
    InfoDanovnik Ahoj, máme podobnú situáciu. My sme dodávateľom Faktúry boli vystavené v auguste, už sú aj zaplatené. Základ sme vyčíslili 10000 a DPH 2000.
    Robí sa storno alebo opravná faktúra? A opravný doklad pôjde do daňového priznania dodatočného za august alebo do riadneho za november?

    V metodickom pokyne k vykazovaniu údajov z opravných faktúr v kontrolnom výkaze podľa § 78a zákona č. 222/2004.....som našla:

    Platiteľ dane (dodávateľ) uvádza rozdiel medzi pôvodným základom dane a opraveným základom dane a rozdiel medzi pôvodnou daňou a opravenou daňou v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom vyhotovil doklad o oprave základu dane.

    Podľa mňa je diskutabilné, či ide o opravu pôvodnej dane (ktorú sme v skutočnosti odviedli) alebo ide len o opravu osoby, ktorá mala daň zaplatiť.
    Ja som za to, že ide o opravu pôvodnej dane. Pretože posudzujem tento stav vo vzťahu k našej firme. Pôvodná nami zaplatená daň bola 2000, mala byť 0.
    Alebo sa tento stav posudzuje vo vzťahu k štátnemu rozpočtu? Tam výška dane zostane rovnaká, akurát sa opravuje osoba, ktorá ju mala zaplatiť.

    Dáva mi to zmysel aj tak, aj tak.

    Oprava nesprávne vystavených faktúr - prenos daňovej povinnosti §69 ods.12

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.