Zavrieť

Porady

Platba vopred a platobná brána

Prosím poradte ohladne platby vopred pred dodaním tovaru.

Zákazník si v eshope firmy XX objedná tovar a pri objednávaní hned zadá aj platbu cez systém-platobná brána 24pay. Peniaze sa dostanú na účet firmy , ktorá prevádzkuje túto platobnú bránu 24pay, a následne peniaze potom po ukončení mesiaca odošle do firmy XX. Kedže zákazník vlastne zaplatí vopred hned pri objednaní tovaru, a tovar sa mu potom odošle, tak by to mala byť potom platba vopred pred dodaním tovaru (par.19/4 zák.o dph), kde treba vystaviť faktúru na prijatú platbu a dalšiu faktúru na dodaný tovar, ked sa tovar odošle zákazníkovi. Avšak firma XX tieto peniaze nedostane vopred ale pozadu cez platobnú bránu, možno potom uvažovať o platbe vopred? Tu by stačila len faktúra za dodaný tovar.

Prosím o pomoc či sa v tomto prípade jedná o platbu vopred.
Naposledy upravil janosik : 14.09.16 at 06:37
4 komentárov     zbaliť
martinaNAV Dobrý deň, klient začal využívať 24 pay prosím poradíte mi ako to nastaviť v účtovníctve, platby od spoločnosti 24 pay už chodia zrejme započítané s poplatkami? nemám s tým skúsenosť, zatiaľ v ruke ani žiadnu zmluvu s nimi, len vidím platby na banke. je možné dostať od nich nejaký rozpis platby ktoré faktúry boli takto hradené? Ďakujem za každú info
monika1991 martinaNAV - neviem, či ide o všeobecné podmienky, či to platí pre všetkých ale v našom prípade 24 pay vypláca dva krát mesačne platby, pričom platby sú znížené o ich províziu. Následne začiatkom mesiaca príde faktúra, kt. si započítam so strhnutými províziami, čiže hradiť už netreba nič. Rozpis úhrad jednotilivých platieb sťahujem z ich systému, čiže bez prihlasovacích údajov to nejde. Zároveň ak potrebujem vedieť či platba prešla a zákazník objednávku uhradil a následne si to rozmyslel a žiada peniaze vrátiť späť, viem si to priebežne v ich systéme zistiť skôr, ako mi príde od nich úhrada na účet.
martinaNAV ďakujem za info, ako to účtujete, z ich systému stahujete xml ? ak zákazník žiada úhradu vrátiť , tak ju vraciate skôr ako oni tie peniaze vyplatia vám? Ďakujem,
monika1991 Dá sa stiahnuť viacero formátov, ja napr. využívam .xls. Tým že vyplácajú dva krát mesačne platby vzniká situácia, že napr. zákazník si objedná tovar 31. a v ten deň to zaplatí cez bránu pay. Platba prejde cez bránu 1. a v ten deň sa ozve, že si to rozmyslel, objednávku ruší a chce vrátiť peniaze. Uzávierky pre vyplácanie platieb má 24 pay v polovici mesiaca a k poslednému dňu mesiaca. Čiže v tomto prípade nám platbu vyplatia až cca. okolo 20. No zákazníkovi ťažko vysvetlíš a žiada platbu vrátiť do 14 dní. Takto si to viem v ich systéme pozrieť, či platba prešla. Ak platba ešte neprešla, čakám, či prejde, kým neprejde samozrejme nevraciam nič ak platba prebehla OK peniaze vrátim - účtujem na 379 a následne si daný záväzok vypárujem s platbou vyplatenou cez 24 pay. 379 sa mi tak vyrovná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Ak firma, ktorá fyzicky dodáva tovar, dostane zaplatené až po dodaní tovaru, tak nedostala peniaze dopredu.

    martinaNAV je offline (nepripojený) martinaNAV

    martinaNAV
    ja mám faktúry za predaj účtované 311/602, faktúru od 24 pay 568/321 ide mi aj o to že fd 24 pay je zápočtom teda platba ktorá mi príde od 24 pay je uz očistená o tieto poplatky - prijatú úhradu od 24pay účtujete 315? a následne neveim vypárujem s 311 aby som si v systéme uhradila pohľadávky a zvyšok započítavam 321 a 311? v tomto bode sa ja strácam
    monika1991 Kedže účtujete na 602 vo Vašom prípade ide o predaj služieb, ja Vám píšem o predaji tovaru, takže ide o dve rôzne veci a ja Vám popisujem náš postup, kt. sa zjavne od Vášho líši.

    Platba vopred a platobná brána

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.