Zavrieť

Porady

Odkupenie podielu v sro (Spolocnik od spolocnika) a uctovanie

Ahojte, potrebovala by som radu, hladala som vsade mozne, ale zo ziadnej odpovede mi nie su jasne veci
Spolocnost sro ma dvoch spolocnikov, 50:50, splatene vklady po 2500EUR. Druhy spolocnik, chce svoj podiel predat prvemu spolocnikovi.

Dohodli sa na sume 3000 EUR = 2500EUR vklad + 500 EUR odkupne, alebo ako to mam nazvat.
Cize v spolocnosti ostane jediny spolocnik.

Ako zauctovat to vyplatenie? Alebo ako postupovat, jeho vklad mu vratit a druhy spolocnik ma zaplatit znova 2500 zo svojich penazi? Co tych 500 EUR, je mozne mu ich vyplatit z firmy? Alebo vsetko musi hradit spolocnik zo svojich penazi?
Uz som z toho jelen, dohodli sa na splatkach, kedze firma nie je az tak dobre na tom. Vedeli by ste mi prosim poradit.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    V uctovnictve firmy sa ti to prejavi len na analytike 411, podla zapisu v OR.
    Z firemnych penazi sa nic nevyplaca, zucastnene osoby sa vyrovnaju sukromne - nie z firemnych penazi. Cize ostavajuci spolocnik vyplati zo svojich sukromnych penazi odchadzajuceho spolocnika, tak ako sa dohodli.
    Naposledy upravil avalik : 18.09.16 at 10:01 Dôvod: preklepy

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    karakul, xlarikax, Mila123, terezamaria, Sarlotka, Mária27
    6
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    xlarikax Dakujem, cize konatel si naklady na odkup podielu nevie nijako dat do uctovnictva...?
    avalik rozlisuj pojmy pravnicka osoba -sro, fyzicka osoba, konatel, spolocnik ... a teraz uprav otazku ake naklady "si" chce dat konatel a do akeho uctovnictva ... uctovnictvo sro nie je konatelovo, je to uctovnictvo sro
    xlarikax jasne, dakujem
    Mila123 a nezabudni na vyplatený podiel pri FO podať DP....
    xlarikax To uz je starost toho, co predava, ale kedze je to len za 3000EUR, odrata si vklad a 500EUR je oslobodenych, alebo sa mylim?
      zbaliť

    Odkupenie podielu v sro (Spolocnik od spolocnika) a uctovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.