Zavrieť

Porady

IČO a aj IČ DPH na rovnaké na jednu firmu, ale rozdielne adresy.

Bola som v minulosti vystavovala faktúru na spoločnosť XYZ, s.r.o., Mrkvičková 8, 931 55 Zvolen. IČO:11111111 IČ DPH: SK1111111111. Teraz mám tú istú spoločnosť XYZ, s.r.o. (ale adresa iná) Hrášková 20, 958 46 Detva. IČO:11111111 IČ DPH: SK1111111111 . V ORSR je evidovaná adresa č. 1 a aj keď si overujem IČ DPH cez finančnú správu. Môžem to napriek tomu vystaviť na adresu číslo 2?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Môže byť, že tá druhá adresa je poštová adresa - t.j. kde reálne sedia.

    Ono, sídlo firmy môže byť aj iné, ako reálna výroba, resp. možno si faktúry dajú posielať priamo účtovníčke.

    Skús kontaktovať firmu, či ti to vysvetlia (nemusia).

    Faktúry by som vystavovala tak, že odberateľ by bol so sídlom ako je v OR SR, a do poštovej adresy (a reálne zaslanie) by som napísala tú druhú.
    kuravesele Nedovolí mi to účtovný program tak vystaviť...tak musím dať ako chcú nakoniec...na adresu č. 2
    zlatica76 hmm.. to je fajn - ale zodpovednosť za vystavenie fa máš ty.
    Takže už len vyžiadať od firmy aspoň e-mail, že je to na ich požiadavku (pre prípad, že by sa zmenila účtovníčka a tá by požadovala zmeniť adresu na faktúrach spätne). Pozri § 74 - je tam adresa sídla, v našich podmienkach je to adresa podľa OR.

    IČO a aj IČ DPH na rovnaké na jednu firmu, ale rozdielne adresy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.