Zavrieť

Porady

Podnet na začatie konania o zhode a chybné údaje v ORSR

Dobrý deň.

V našej spoločnosti sa zmenilo trvalé bydlisko spoločníka, a pritom sme chceli zapísať novú činnosť v spoločnosti- ”Reklamné a marketingové služby” (už sme mali od živnostenského úradu oprávnenie na vykonávanie tejto novej činnosti )
Naša spoločnosť preto podal v januári 2016 ”Návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným“ kde sme uviedli zmenu trvalého bydiska spoločníka i navrhli sme zapísať aj novú činnosť.

Keď v 22.01.2016 sme dostali výpis z OR, zistili sme, že zmena trvalého bydliska bolo vykonané správne ale predtým sme mali 8 činnosti (”Reklamné a marketingové služby” by mal byť 9. činnosťou spoločnosti) ale na výpise bolo uvedené iba činnosť „Reklamné a marketingové služby”, a tiež na stránke ORSR máme zapísané iba činnosť ”Reklamné a marketingové služby”.

Ešte v januári sme podali ”Podnet na začatie konania o zhode“, dostali sme aj správu že pridelili k ním aj sudcu, ale zatiaľ nič sa nedialo.

Mojou prvou otázkou je že čo by bolo najlepšie robiť v tom prípade? Radšej máma podať nový ”Návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným“ kde navrhujeme zapísať aj naše „staršie“ činnosti a zaplatiť súdny poplatok/ alebo ešte raz podať podnet, či radšej čakajme kedy zapíšu správne tie údaje (činnosti)?
Majú na vyriešenie podnetu nijakú lehotu, alebo môžeme čakať aj napr. 5 rokov? Má už s tým niekto skúsenosti?

Moja druhá otázka znie:
Môžeme v tom prípade podať žalobu na súd lebo oni spravili chybu a keď niekto pozrie na ORSR tak bohužial vidí, že máme zapísané iba jednu činnosť, a myslím si že keď niektorí z našich potencionálnych odberateľov pozrie si na to tak budeme byť považované za menej dôveryhodnú firmu (napr. my poskytujeme ”Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti“ alebo aj ”Vedenie účtovníctva“ a keď niekto pozrie na to v ORSR tak tam tie činnosti nemáme uvedené a preto môžu myslieť že chceme to poskytnúť ”načierno“ a radšej od nás nekúpia služby).

Za odpovede Vám vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    aenri je offline (nepripojený) aenri

    aenri
    Keď podáte návrh, tak platíte kolok. Podal by som podnet na opravu pôvodného rozhodnutia, ak sa nezhoduje s návrhom ktorý ste vtedy podali.
    nmoncsi7 ďakujem za radu,ale bohužial nikde som nenašla formulár s názvom "podnet na opravu pôvodného rozhodnutia". Vedeli by ste my poradiť kde by som mohla nájsť?
    aenri formulár ako taký nie je, ale staci ako uviedol uz dole misoft, len napisat kto sa domaha - t.j. spolocnost kon. konateľom, čoho sa domáha - opravy, toho co zle spravili, t.j. napisat ako to je teraz a ako to ma byt sprane, a napisat cislo konania povodneho na obchodnom registri.

    Podnet na začatie konania o zhode a chybné údaje v ORSR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.