Zavrieť

Porady

Ako postupovať pri platobnom rozkaze, kde medzičasom dlžník zaplatil požiadavku, aby som neprišiel o zaplatený súdny poplatok?

Potrebujem napísať platobný rozkaz, s tým problém nemám. Mám však obavu, čo v prípade ak medzičasom dlžník svoj dlh zaplatí. Vráti mi súd zaplatený súdny poplatok ? Ako mám postupovať?
buchač CITUJEM :

"Mám však obavu, čo v prípade ak medzičasom dlžník svoj dlh zaplatí.
Ako mám postupovať? "
----------------------------
Človeče Boží....ak by mne dlžnik zaplatil, tak skáčem od radosti po plafón....a ten súdny poplatok by ma teda absolútne nesral...
---------------------------

....a NIE - poplatky sa nevracajú. ALE na druhej strane platí aj nasledovné.
http://www.najpravo.sk/sudne-poplatky.html
buchač Súdny poplatok sa v podstate vráti jedine vtedy, ak by bola stiahnutá žaloba, návrh...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Akonáhle dlžník zaplatí až po podaní návrhu na súd, tak máte nárok na úhradu trov, pretože k zastaveniu konania prispel on sám a nie Vy ako navrhovateľ.

    aenri je offline (nepripojený) aenri

    aenri
    Prakticky to funguje takto - ak dlznik zaplati po vydani PR, tak pravdepodobne poda odpor proti nemu, kde napise ze zaplatil, tento odpor Vam sud preposle na vyjadrenie. Vyjadrite sa tak, ze ano zaplatil, cize vezmite spat zalobu v casti pohladavky ale cast zaloby na priznanie nahrady trov konania - t.j. sudny poplatok a ine naklady spojene s konanim, ostava, kde ziadate aby vam priznal nahradu trov konania voci nemu. Nasledne sud o trovach rozhodne a s najvacsou pravdepodobnostou vam ich prizna - §256 C.s.p.
    Mária27 zároveň žiadať úroky z omeškania z neskoro uhradenej sumy

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Ak stiahneš návrh na vydanie plat. rozkazu ešte pred jeho vydaním, tak súd ti poplatok vráti.

    Ak ti ale súd vydá plat. rozkaz a dlžník zaplatí dlh deň pred tým, tak už nemôžeš stiahnuť plat. rozkaz. Na druhej strane, plat. rozkaz bude platný a ak vznikne rozdiel medzi sumou uvedenou na plat. rozkaze a zaplatenou sumou, túto je povinný dlžník uhradiť. Ak neuhradí, môžeš vymáhať.

    Ako postupovať pri platobnom rozkaze, kde medzičasom dlžník zaplatil požiadavku, aby som neprišiel o zaplatený súdny poplatok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.