Zavrieť

Porady

Naostrenie krompáčov do firmy od nepodnikateľa

Dobrý deň, spoločnosť si dala naostriť krompáče (ktoré používa na dosiahnutie príjmov) od človeka - nepodniateľa. Chcel by za to 20 €. Ako to urobiť, aby sme si to mohli dať ako daňový náklad? Keby nám predal napr. nejaký stroj zo svojho osobného majetku, spravili by sme kúpnu zmluvu. Ale takto na prácu sa niečo dá vymyslieť? Ďakujem.
4 komentárov     zbaliť
ivka70 Nepodnikatel ma ine prijmy (napr. zo zamestnania) ?
buchač Podžubnem ???

Čo keby majiteľ (konateľ, blá, blá...) šáhol do repre fondu (tzv. tajného) a len tak, bez papiera vyplatil maníkovi love na ruku ???
Alebo by mu dal zo svojich stravných lístkov ?
Alebo ....???

Len mi, prosím Ťa, nevrav, že sa to nedá....
lujza.j Jaka rošada za 20 korun....pomoc
ZuzanaA Áno, v súkromných firmách by som sa kvôli 20 € nepýtala. Ale u nás, zriadených mestom je to trochu iné. Kontrolórom vadia aj centy, nieto 20 €. Keď som tu nastúpila, tiež som mala mierny šok z byrokracie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Normálne človeku vypísať výdavkový pokladničný doklad - Janko Remeselník, Horný koniec 32,Dedina, 20€ za brúsenie krompáčov.Uzavrieť Zmluvu podľa vzoru Zmluvy o dielo podľa Občianskeho zákonníka vzor http://www.onlinezmluvy.sk/vzory_zml...mluva_o_dielo1
    ZuzanaA Ďakujem.
    ZuzanaA Som sa dočítala, že z tejto zmluvy o dielo by si mál človek sám platiť odvody do ZP? Tak to asi spravím na kúpnu zmluvu

    Naostrenie krompáčov do firmy od nepodnikateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.