Zavrieť

Porady

Vyzná sa niekto v dôchodkových zákonoch?

Môže si 19 ročný študent strednej školy v druhom ročníku dodatočne doplatiť dôchodkové poistenie alebo dobrovoľné pokiaľ žiada o invalidný dôchodok ? Tvrdia mi na sociálke že nie . Viete o tom niekto niečo ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    doplatiť dôch poistenie je možné - ale samozrejme zákon hovorí, že kedy (napr doba štúdia, resp evidencia na UP by mohla prichádzať do úvahy? )
    - a zo zadania ani nevieme, že či pomôže?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kleo143 Stále študuje . Tak doba štúdia,,,, či tomu mám chápať tak že keď nedoštudoval , nemôže ?
    Katy a R klik http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-...015-a.html#142
    kleo143 čítala som to ,podľa mňa môže doplatiť dobu štúdia , a na sociálke tvrdia že nie .Nikto Vám tam odpoveď nedá .
    Katy a R keďže si doplnil, že ide o ID z mladosti - tak ti chcú len ušetriť peniažky. Doplatiť síce môžeš, ale sa obávam, že ti to bude nanič.
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kleo143 Ja to mám prečítané ale na sociálke mi tvrdia že to doplatiť nemôže .
    Katy a R ešte raz - môže doplatiť iba za zákonom určené doby ... a my nevieme, či také vôbec má?
    kleo143 to mám ako chápať zákonom určené doby? Idem žiadať o invalidný a chcem si doplatiť dobu štúdia po dovršení 16 roku veku . Ak by mal invaliditu z mladosti , chorý je odmalička.
      zbaliť

    Vyzná sa niekto v dôchodkových zákonoch?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.