Zavrieť

Porady

Úhrada miezd v hotovosti, ale v pokladni nie je dostatok finančných prostriedkov. Ako to zaúčtovať v Omege?

Ahojte, prosím Vás, snažím sa zaúčtovať tú mzdu za apríl. Mzda bola vyplácaná v hotovosti, avšak v pokladni nie je dostatok peňazí. Prosím Vás, ako to mám správne zaúčtovať? Taktiež odvody do poisťovní, ktoré tiež boli uhrádzané v hotovosti. Srdečná vďaka.
ivka70 a kde ste na to vyplatenie zobrali peniaze, ked v pokladni neboli?
mondes Konateľ uhradil zo svojich. ...... Ja spracúvavam doklady externe raz za 2 mesiace prinesie a potom to aj takto vyzerá.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak firma nemala peniaze a napriek tomu vyplatila,tak si musela od niekoho pozicat, takze zauctujes najprv prijem do pokladne - pozicku a az potom vydaj penazi.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Tak povedzme, že si to požičala od konateľa. Ale vieme, že konateľ už nemôže dotovať pokladnicu v hotovosti. Čo teraz s tým? Ide o smiešne sumy. Odvody do ZP 2,60, do SP 6,38 a čistá mzda 18,63 eur. Ide o dohodára.
    avalik preco by si musela poziciavat len od konatela? ked si konatel neustrazil pokladnu, nech dolozi zmluvu o pozicke. a v buducnosti nech si strazi stav pokladne, priprav mu tabulku a nech si zapisuje prijmy a vydaje, to je matematika +-, to by mal zvladnut aj absolvent 3tej triedy na ZS.
    ivka70 a neda sa nezauctovat predtym nejaky blocek v hotovosti, co uhradzal a zauctovat ho az potom, ked v pokladni budu peniaze z ineho zdroja?
    mondes Aha, takže ten § 121 ods. 2 sa vzťahuje len na konateľov a spoločníkov? Takže ak potrebujem dostať do pokladne peniaze, (tržby z ERP nestačia), tak môže konateľ v mene firmy požičať na základe zmluvy o výpožičke peniaze od známeho a vložiť do pokladne v hotovosti? Nemusí to ísť cez účet? Ďakujem.
    mondes ivka70 - Ide o firmu, ktorá prevádzkuje malý obchodík s detským oblečením. Tržby tam nie sú vysoké, nepostačujú na výdaje. Je to novozaložená firma, takže výdajov je viac. Na zariadenie obchodu, na tovar at´d. A ako môžem bloček zaúčtovať neskôr, ak je tam dátum?
    mondes Prosím Vás teda je možné na základe Zmluvy o pôžičke vložiť do pokladne hotovosť, aby nebola v mínuse? Ak áno, použijem účet 365, alebo ako som sa tu niekde dočítala účet 249? Ďakujem Vám.
    mondes Tak, už to mám. Dúfam, že to je správny postup.
    http://uctuj.sk/uctovnictvo/pozicka-...ila-2015/9306/

    Vyjadrí sa niekto k tomu? Takto to účtujete aj vy?
    Tweety Kedže nemôžeš zaúčtovať hotovosť od konateľa, musíš mať zmluvu na pôžičku od niekoho iného a teda účtovať na 249.
    mondes Ďakujem Tweety. Urobím teda tú zmluvu o pôžičke. Avšak mám už nejaké drobné nákupy zaúčtované cez účet 365. Ide o nákup spotrebného materiálu. Môžem nechať predpis 501/365 a ak budú peniaze, tak tú 365 vyrovnám? Alebo už musím opraviť účet z 365 na 249 s tým, že "dorobím" Zmluvu o pôžičke? Ďakujem.
      zbaliť

    Úhrada miezd v hotovosti, ale v pokladni nie je dostatok finančných prostriedkov. Ako to zaúčtovať v Omege?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.