Zavrieť

Porady

oneskorená faktúra

Prišli mi 2 faktúry s dátumom dodania 31.8. Jedna za materiál a druhá za stavebné práce s prenosom daňovej povinnosti.
Samozrejme DPH odovzdaná. Ešte stále platí, že faktúry môžem zaradiť do obdobia kedy prišli, čiže do priznania a kontrolného výkazu za 9/16 ?
Naposledy upravil branojak : 28.09.16 at 06:39
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anulka je offline (nepripojený) Anulka

    Anulka
    Z faktúry za tovar (predpokladám s DPH) môžeš odpočítať daň do 31.12. a uvedieš do DP a aj kontrolného výkazu za obdobie, v ktorom odpočítaš DPH. Ale faktúra s prenosom daňovej povinnosti za stavebné práce patrí do augusta, aj do daň. priznania aj do kontrolného výkazu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    branojak bude za to pokuta, keď pošlem dodatočný až teraz? zatiaľ sa mi to nestalo
    Anulka pokuta z dodatočného DP nebude, ak v 8/2016 uvedieš daň a aj odpočet v plnej výške, čiže rozdiel z dodatočného DP bude nula. Neviem, či DÚ ukladajú pokuty za dodatočný KV v týchto prípadoch.
    branojak dakujem
      zbaliť

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    áno, kludne do hociktorého až do konca roka.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    branojak aj pri prenose daňovej povinnosti ?
    KEJKA tp nebolo uvedené v zadaní
    branojak ospravedlnujem sa. dopisoval som to tam. z jednej zopnutej faktúry sa ukazalo že sú dve
      zbaliť

    michaela329 je offline (nepripojený) michaela329

    michaela329
    ja sa opýtam ešte na prípad, kedy som až teraz dostala ešte z minulého roku FA od neplatcov DPH, je treba podávať dodatočné KV a DP k DPH?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tweety Nie.
    michaela329 ďakujem Tweety.
    michaela329 ešte sa opýtam raz: ak ide o tie zahraničné faktúry od neplatcov DPH za služby, nemala by som tam urobiť samozdanenie podľa § 69? Išlo o pomocné práce na stavbe, zemné práce.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.