Zavrieť

Porady

Bezpečnost pri práci

Dobrý večer. Prosím Vás: podal som výpoveď. Výp. doba mi beží. Predložil
som zam - teľovi lekársky posudok, nespôsobilý na výkon konkrétnej
činnosti --posúdenie zdrav spôsobilosti k: práca s bremenami -- iné:
fyzická záťaž, nakladanie vykladanie kamiona, záťaž chladom. Prosím Vás,
je zam -teľ povinný ma preložiť, aj keď na jeden mesiac, alebo stačí
dodržať uvedené zákazy? Podľa zam --teľa sú uvedené práce vhodné,
preto ma nepreradil na iné miesto ani na žiadosť o preloženie. Aký úrad
okem INšPEKTORáTU PRáCE posudzuje náročnosť, vhodnosť konkrétnych prác? Názor zam -teľa je vhodná práca -- názor zam -- ca nevhodná práca. Pracujem vo firme 10 rokov, takže by som mohol posúdiť náročnosť práce. Ďakujem Jozef
Naposledy upravil ivka70 : 02.10.16 at 18:20
9 komentárov     zbaliť
buchač Ja sa len opýtam....
Prečo pod jedným nickom vystupujú dve osoby ?
misoft Žeby "racionalizácia"?
Deniska57 lebo sa jedná o môjho milovaného.
kopretinka to si najprv dal výpoveď a potom si predložil lekársky posudok?? Ani zamestnanec ani zamestnávateľ neposudzuje vhodnosť práce,to posudzuje lekár
buchač kopretinka (Dnes 18:08) to si najprv dal výpoveď....
=================
Ak som dobre pochopil, tak sa Jozefovi jedná o to, aby nemusel počas výpovednej lehoty na danej pozícii makať, kamióny vykladať.
Deniska57 ano, najprv výpoved, a počas výp doby lekársky posudok. mení to snád náročnosť práce, ak mám výp dobu odpracovať?
kopretinka aký dôvod si uviedol vo výpovedi?
Deniska57 bez uvedenia dôvodu. otázka znie: či je povinný preradiť , alebo nie. Zam -- teľ je toho názoru, že nemusí preradiť napr: na vrárnicu, stačí dodržať uvedené zákazy. Ď. za odpovede. J.
kopretinka dolu si prečítal moju odpoveď? máš tam citovaný zákonník práce.Prrečo si najprv dal výpoveď a až potom si vytiahol papiere od doktora?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    najprv bolo treba predložiť papiere od lekára a zamestnávateľ je povinný do 15 dní preradiť na vhodnú prácu.Ak nepreradil,tak si mohol okamžite ukončiť pracovný pomer.
    § 69
    (1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak
    a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu.

    (3) Zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel.

    (4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.

    § 70
    Okamžité skončenie pracovného pomeru musí zamestnávateľ aj zamestnanec urobiť písomne, musia v ňom skutkovo vymedziť jeho dôvod tak, aby ho nebolo možné zameniť s iným dôvodom, a musia ho v ustanovenej lehote doručiť druhému účastníkovi, inak je neplatné. Uvedený dôvod sa nesmie dodatočne meniť.

    Bezpečnost pri práci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.