Zavrieť

Porady

Ako mám postupovať, keď potrebujem dať výpoveď zo dňa na deň a zamestnávateľ mi to neumožní?

Viem, že sa dá dať vypoved dohodou alebo s 2 mesačnou vypovednou lehotou, ale ja potrebujem do noveho zamestnania nastupiť hned. Dá sa to spraviť nejak inak?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Buď sa dohodneš ... alebo nie. Potom už len absencia ti ostáva.
    Ešte by si mohol mať aj súbežne obidve zamestnania - ak by napr. starý zamestnávateľ súhlasil s čerpaním dovolenky, prípadne keby sa pracovné doby neprekrývali (alebo nejako dali skĺbiť??).
    jancah dovolenku už nemam. pracujem v školstve tak prekrývanie prac. doby nehrozí
    Katy a R musíš si zvážiť, čo je pre teba lepšie .. prípadne si pozri v zmluve, či máš aj postih za nedodržanie VD.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nedá sa dať výpoveď dohodou. Takéto skončenie PP ZP nepozná. Jedine skončiť PP dohodou podľa § 60 ZP alebo výpoveďou. Je možné skončiť aj okamžite, ale to asi nie je tvoj prípad. Ak teda s dohodou nesúhlasí, ostáva jedine podať výpoveď s VD.
    16 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jancah a to okamžite ako? podľa akeho paragrafu?. dnes mi volali z novej prace, že od pondelka potrebuju, ja som o tu pracu mala už dlhodobejší záujem, ale nebolo miesto. teraz ked zavolali, chcela by som to vziať, ale mam predpoklad, že moj zamestnavateľ mi neumožní odísť zo dňa na deň. ja inu možnosť nemam, pretože v novej praci ma 2 mesiace čakať nebudu, kym mi skončí vypovedna lehota. nemožem napr. čerpať neplatene voľno?
    Tweety Pre okamžité skončenie platí § 69. Rovnako musí zamestnáv. súhlasit aj s čerpaním NV.
    Katy a R už som ti napísala, že ak by starý zamestnávateľ súhlasil s dovolenkou, to isté platí aj o neplatenom voľne ... ak nebu de súhlasiť - bude to absencia.
    kopretinka prrídi do práce pod vplyvom alkoholu a dostaneš od zamest.okamžité ukončenie PP......
    jancah len tam som si nenašla nič, podľa akeho odseku by som to dala
    Tweety Ak na okamžité skončenie nemáš zákonné dôvody, PP potom nemôže takto skončiť.
    jancah tak taketo ukončenie nie) takže ani s neplateným voľnom nemusi suhlasiť. och, bože. ja to už vidim, že sa my dvaja nedohodneme...
    veronikasad Máš v pracovnej zmluve dodatok o postihu zamestnanca za nedodržanie vypovednej doby vo výške jednomesacneho zárobku ?
    jancah nie toto presne nemam, v zmluve mam len takyto odsek - ak je daná výpoveď, prac. pomer sa končí uplynutím VD. VD je rovnaká pre zamestnávateľa aj zamestnanca a je dva mesiace. ak je daná výpoveď zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej 5 rokov, je VD najmenej 3 mesiace. VD začína plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede a skončí sa uplynutím posledného dňa príslušného kalendárneho mesiaca, ak nie je ustanovené inak
    veronikasad Bohužiaľ, v tom prípade ak nechceš odisť z firmy za hrubé porušenie pracovnej disciplíny z titulu absencie, budeš musieť počkať na uplynutie výpovednej doby. Výpoveď si doručil do 30.9.2016?
    jancah nie ku 9.10.2016 by bola dohodu. ak by bola s VD musela by byť ku koncu mesiaca?
    Tweety nie, ak podáš tento meiac, VD začne plynúť od 1.11.. Ak by si teda podala ešte v 9. , už by ti plynula VD.
    jancah tak už len veriť v to, aby mi dal zajtra vyjadrenie, že mam vypoved dohodou. držte prsty...
    Tweety Ved som napísala, že výpoved dohodou ZP nepozná, ak sa dohodnete, bude to skončenie PP Dohodou.
    veronikasad Výpovedná doba začína plynúť prvým kal.dnom nasl.kal.mesiaca po doručení výpovede. Ak by si bol doručil výpoveď do 30.9., pracovný pomer by koncil 30.11.2016. keď výpoveď doručis do 31.10, pracovný pomer skončí až 31.12.2016. výpovedná doba neplynie automaticky po zamietnutí dohody. Treba doručiť vypoved
    jancah Ano toto som myslela a toto aj mam vypisane
      zbaliť
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    neporadím, len skonštatujem: keby to bolo také jednoduché, tak okamžite odídu z práce mraky ľudí.....aspoň raz za čas/ napr. raz za rok sa každému pracujúcemu pritrafí iná celkom dobrá a výhodná práca, ale VŽDY to má malý zádrhel: treba nastúpiť skoro OKAMŽITE!!!! a to je potom problém!!!!!
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jancah no ved toto, teraz tu dumem, ako to urobiť, aby bolo dobre...
    Tweety A nedá sa dohodnúť na nástupe až po skončení VD?
    jancah no praveže nie. povedali mi, že 2 mesiace si nemožu dovoliť dať zastupovanie. lebo ta dotyčna odchádza už v piatok
    Ingrid Ondruskova klasický prípad....
      zbaliť

    Ako mám postupovať, keď potrebujem dať výpoveď zo dňa na deň a zamestnávateľ mi to neumožní?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.