Zavrieť

Porady

Kĺzavé voľno

Dobrý deň.
Pracujem v nepretržitej prevádzke na 4 zmeny (2x ranná,2x odpoludňajšia,2x nočná a 2x voľno) v nerovnomerne rozvrhnutom pracovnom čase.
V mesiaci júl 2016 podľa vopred určeného harmonogramu som musel odpracovať 24 dní (7,5 x 24=180 h.) a týmto pádom mi zamestnávateľ automaticky pripisuje 3 dni kĺzavého voľna.Preto 3 dni,lebo mesiac júl mal „21“ kalendárnych pracovných dní(cez sviatky tiež pracujeme).Skoro každý mesiac nám pribúdajú nové a nové kĺ.voľná,ktorých sa asi nikdy nezbavíme.Zjednodušene povedané,to čo odpracujeme mimo kalendárnych prac.dní mi najprv zaplatia a potom zoberú.Na takýto systém v 4 zmennej prevádzke iba doplácame.
Môj kolega už v spomínanom mesiaci júl 2016 odpracoval iba 13 dní (ostatné dni dovolenkoval) a napriek tomu mu zamestnávateľ pripísal taktiež 3 dni kl.voľna.
Moja otázka znie: je toto správny postup zamestnávateľa? Za odpoveď ďakujem
3 komentárov     zbaliť
kopretinka presne takto isto som robila aj ja,ale mali sme max.1kĺzavé voľno....bolo uvedené v harmonograme,takže občas sa stalo,že namiesto 2dní voľna som mala 3,a zaplatené som mala dni presne tak,ako som odpracovala.Nejak nerozumiem vášmu systému,to,ako to opisuješ,vyzerá že vy odrobíte nadčas a potom máte náhradné voľno ďalší mesiac,nemôžu vám stále pribúdať nové voľná,lebo potom by ste už ani nepracovali,fond hodín nepustí....
Tomas05K Priklad:
V aprili tohto roku bolo 21 kalendarnych dni a ja som odpracoval 22dni takze mi pribudlo 1 klzave volno.
Maj,22 kalen.dni a ja som odpracoval 23 dni cize + 1 klzave
Sept, 22 kalend. dni a ja som odpracoval tiez 22 dni.tu mi nepribudne ziadne klzave volno.
Za cely rok po vypocitani mi pribudne 14 klzavych dni,cize 14 dni budem zadarmo pracovat.Dobre je to vymyslene No ale ja som zvedavy na to ci zamestnavatel moze dat kl.volno aj v tom pripade ak nemam odpracovany cely mesiac.Dufam,ze dostanem odpoved
kopretinka jak že zadarmo robíš? v deň kĺzavého voľna máš voľno,nemáš robiť.Či robíš a nemáš zaplatené? šak to z teba ide jak z chlpatej deky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.