Zavrieť

Porady

Výrobky a ich predaj

Chcel bi som sa spýtať ako funguje fakturácia výrobkov, do akej sumy stači faktúra a kedy potrebujem už pokladničný doklad a či ich vôbec môžem faktúrovať ďakujem
Naposledy upravil Palo607 : 06.10.16 at 13:55
3 komentárov     zbaliť
kopretinka
jslancik Ešte raz a po slovensky (a to nenarazam na gramatiku). Kto si, čo chceš robiť a aký v tom vidíš problém?
Palo607 chcel bi som vedieť že ja ako strechár , si doma ohýbam doplnky na strechu či ich môžem faktúrovať alebo potrebujem pokladňu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    ak si živnostník prípadne s. r. o. , môžeš samozrejme fakturovať. keď ti budú faktúry platiť výlučne na účet, tak registračnú pokladňu nepotrebuješ.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Palo607 aha no a čo sa týka materiálu ktorý ja kúpim, dajme tomu strešné žľaby aj v takom prípade to funguje tak isto ?
    jslancik nerozumiem, čo riešiš, aký máš vlastne problém. možno je nejaká vec, ktorá ťa núti zamýšľať sa nad takou vecou. ak máš príslušnú živnosť (Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)), tak môžeš nakupovať a predávať. pri úhradách na tvoj podn. účet nepotrebuješ reg. pokladňu. Ak by si chcel prijímať platby v hotovosti, tak by ti stačila virtuálna reg. pokladňa, čiže žiadne investície, stačí počítač a tlačiareň.
    Palo607 rozumiem,ďakujem za trpezlivosť a odpoveď.
      zbaliť

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Toť, jak ľahko sa mu žije a ešte ľahšie bude fakturovať.
    ... a život je gombička.

    Výrobky a ich predaj

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.