Zavrieť

Porady

registrácia SZČO v sociálnej poisťovni

Prosím poraďte mi, či mám bežať do Sociálnej poisťovne s výpisom z daňového priznania (vzniká mi povinnosť) registrovať sa. Ja som totiž včera požiadala o prerušenie živnosti na 24 mesiacov. Mám sa na tých pár dní prihlásiť (cca 14 dní) a potom zase odhlásiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    suzika
    Prosím poraďte mi, či mám bežať do Sociálnej poisťovne s výpisom z daňového priznania (vzniká mi povinnosť) registrovať sa. Ja som totiž včera požiadala o prerušenie živnosti na 24 mesiacov. Mám sa na tých pár dní prihlásiť (cca 14 dní) a potom zase odhlásiť?
    Akých 14 dní máš na mysli? Prerušila si živnosť 27.6. a na základe DP 2005 sa máš povinnosť registrovať do 8.7.2006.-

    suzika je offline (nepripojený) suzika

    suzika
    Nepredpokladám, že mi žiadosť schvália dňom podania... či áno? Na živnostenskú úrad si mám prísť pre vyjadrenie až o dva týždne. Čo dovtedy?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    suzika
    Nepredpokladám, že mi žiadosť schvália dňom podania... či áno? Na živnostenskú úrad si mám prísť pre vyjadrenie až o dva týždne. Čo dovtedy?
    Ak nebudeš mať žiadosť schválenú do 1.7.2006 zaregistruj sa ...nakoľlko z DP 2005 Ti vzniká povinnosť soc. poistenia
    ku dňu 1.7. a do 8 dní sa musíš zaregistrovať... Pošli poštou 2x RL, 1x potvrdený Ti pošlú naspäť.

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    evina
    Ak nebudeš mať žiadosť schválenú do 1.7.2006 zaregistruj sa ...nakoľlko z DP 2005 Ti vzniká povinnosť soc. poistenia
    ku dňu 1.7. a do 8 dní sa musíš zaregistrovať... Pošli poštou 2x RL, 1x potvrdený Ti pošlú naspäť.
    Upresňujem povinnosť dôchodkového poistenia.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    ALDA
    Upresňujem povinnosť dôchodkového poistenia.
    Heli pod sociálnym som myslela - nemocenské, dôchodkové a poistenie v nezamestnanosti. Posledné /poistenie v nezamestnanosti / je pre SZČO dobrovoľné....

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    evina
    Heli pod sociálnym som myslela - nemocenské, dôchodkové a poistenie v nezamestnanosti. Posledné /poistenie v nezamestnanosti / je pre SZČO dobrovoľné....
    Evi, myslela, ale nedopísala som, ak by mala II. pilier.

    ekonom1 je offline (nepripojený) ekonom1

    žena ekonom1
    Ja by som sa nenahlasovala. Informovala by som sa ba živnostenskom od kedy budeš mať pozastavenú živnosť. Ja som si pozastavovala živnosť a pýtali sa ma od kedy to chcem. Od kedy som to chcela tak od vtedy mám pozastavenie, aj keď som rohodnutie mala v rukách až za 2 týždne.
    Akurát sa choď odlásiť zo sociálnej a zdravotnej.

    Lídia je offline (nepripojený) Lídia

    Lídia
    Ako je to s informáciou pre daňový úrad? Ke´d pozastavím živnosť od 1.07.06-dám vedieť ZP, SP a čo DÚ?
    Ďakujem

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Lídia
    Ako je to s informáciou pre daňový úrad? Ke´d pozastavím živnosť od 1.07.06-dám vedieť ZP, SP a čo DÚ?
    Ďakujem
    Vezmi si na DÚ dve kópie rozhodnutia o pozastavení, jednu im tam nechaj a druhú si daj potvrdiť, že si im to oznámila. Včera som robila presne to isté pre jedného klienta.

    registrácia SZČO v sociálnej poisťovni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.