Zavrieť

Porady

SZČO a uplatnenie diet v zahraničí.

Mám klienta, ktorého SK firma vysiela do CZ pracovať . Pracuje tam cca 9 mesiacov a tri je na SK doma.. Môže si uplatniť diety vo výške 600 CZK na deň alebo nie ? Má aj zmluvu o dielo v ktorej je uvedené , že výkon práce v CZ .
Sarlotka ide o zamestnanca SK firmy? správne rozumiem zneniu otázky?
vera15 Nie on je živnostník a pracuje pre firmu slovensku
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Ak pracuje pre jedného klienta na jednej stavbe ťahá ma to k závislej práci.
    A tiež ak chodí na to isté miesto je to v podstate miesto jeho výkonu práce a vtedy by nemal mať nárok uplatňovať diety.
    vera15 a ako je to potom zo zváračmi ktorí robia vo švedsku pol roka a pol roka v nemecku ? no len v zmluve ma že miesto vykonu ceska republika viac definované nieje.. a potom od kedy dokedy.
    Anik ak nechodia stále na to isté miesto tak by sa tie diety podľa mňa dali uplatniť. Nevidím v tom problém, že je tam napísané ČR - veď keď si chce účtovať diety musí si urobiť cesťák a má podklady z ktorých sa tieto veci dajú vyčítať v prípade kontroly.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Podla mna nie, citaj http://www.porada.sk/t233197-pracovn...usku-szco.html

    SK firma si moze objednat sluzby, prace zivnostnika, nie vyslat ho. Vysielaju sa zamestnanci.
    vera15 to som už čítala.. len sa mi to zdá dosť blbé že si môže dať do nákladu len 4 eura na deň.

    SZČO a uplatnenie diet v zahraničí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.