Zavrieť

Porady

micro sd karta

vie mi niekto poradit ako stiahnem z notebooku fotku na pamatovu kartu? pre niekoho blba otazka, ale ja to ozaj neviem :-(
kopretinka z notebooku na kartu?? nie z karty do notebooku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Existuju citacky kariet, treba pouzit taku, co vie micro SD karty citat.
    Kartu vlozis do citacky a citacku zasunies, zvycajne do USB portu na NB.

    Alebo ju dat do mobilu, ktory cez USB kabel napojis na notebook a skopirujes na SD kartu tu fotku.

    Alebo maju niektore notebooky priamo slot na microSD karty (taka zasuvecka ako napr. na CDcko, len ovela mensia).
    15 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    carolitos mam slot na kartu len neviem co spravit aby som ju tam presunul, ako? kde sa mam priklikat?
    ivka70 Ak mas nainstalovany ovladac zariadenia, tak vlozit kartu a v tomto pocitaci musis vidiet okrem lokalneho disku C aj nejake ine zariadenie, kde budes vidiet aj tu kartu.
    carolitos lenze ked vsuniem kartu v tomto pocitaci sa nic nezobrazi,nechapem karta bola len volne prilozena k fotoramu a neviem aky ovladac
    ivka70 Asi nemas ten slot na SD kartu zaktivovany v pocitaci, treba tam doinstalovat ovladac, az potom ho budes vidiet. Trufas si to najst a zinstalovat?
    carolitos no na to si teda netrufam to je pre mna asi vela...som pc laik :-o
    misoft Ide aj o to, že pokiaľ ju používal vo foťáku, mohla byť naformátovaná práve foťákom a vtedy ju NB nerozozná.
    Inak - microSD sa vloží do adaptéra, ten sa zasunie do slotu pre SD karty a NB ju rozorná ako USB device.
    Druhá možnosť - zasunul microSD kartu do adaptéra, lenže OPAČNE - t.z. neprepoja sa kontakty medzi microSD a adaptérom SD a vtedy je jasné, že nič nenačíta.
    Takto sa má zasúvať
    http://assemblergames.com/l/attachme...2gba-jpg.5047/
    (inak by sa ani nemalo dať - je tam výstupok na prepojenie kontaktov a ten by nedovolil zasunúť - ibaže na silu).
    ivka70 A nemas niekoho, kto by sa na to pozrel? Alebo teda ine zariadenie, cez ktore to pripojis na NB a nahras tak?
    carolitos dik ja som ju naformatoval v digi ramceku ale notbook mi ju neberie, mam sony vaio skusal som nainstalovat nejaky program,ale aj tak nic
    carolitos nemam nikoho kto by mi s tymto vedel pomoct,,,mal som usb kabel s ktorym by som vedel prepojit fotoram a notebook a tak by to slo ja viem, ale vsetko som prekutral a neviem ho najst...ta karta bola pribalena a ramu a na navode bolo napisane ze ju tam treba aj naformatovat ale nb ju neakceptuje
    ivka70 Tak to bude tym formatovanim.
    Kabel k fotoramiku by mal fungovat hocijaky so spravnou koncovkou. Ak to nie je taa ista ako ma tvoj telefon, zober fotoramik do obchodu s elektronikou, ze potrebujes kablik na prepojenie tohto s pocitacom. Taky kablik stoji par eur.
    carolitos nic uz som bol kupit aj kabel ktorym som prepojil ramik a notebook a aj tak to nereaguje...slahnut o zem a hotovo
    kopretinka on to chce naopak
    ivka70 Nechce to naopak, chce to z NB na kartu. Ale v principe je to jedno odkial kam.
    carolitos ja chcem vlozit do notebooku kartu a s notebooku stiahnut fotky na kartu, slom mam v notebooku len neviem ako
    carolitos ja chcem vediet ale ako to urobit
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.