Zavrieť

Porady

Je režim prenosu daň.povinnosti povinný?

Ahojte, v súčasnosti som živnostík-neplátca DPH, chcem sa stať dobrovoľným platcom DPH. Viem, že musím podať registráciu na daňovom úrade atď. Ked už budem tým plátcom DPH a spĺňal by som všetky 3 podmienky, možem sa sám rozhodnúť, či chcem uplatňovať režim prenosu daň.povinnosti (teda že DPH budem odvádzať ja nie odberateľ) alebo som automatický povinný prejsť na tento režim(DPH odvedie odberateľ) ???Lebo som našiel citujem:,,Používanie osobitnej úpravy je dobrovoľné a môžu ju použiť len
platitelia registrovaní podľa § 4 zákona o DPH, ak spĺňajú zákonom ustanovené podmienky.Je to ešte aktuálne?
Naposledy upravil besttracker : 13.10.16 at 12:38
8 komentárov     zbaliť
kn-alka aký prenos?
Sarlotka myslíte, odvod dph po úhrade?
besttracker áno
zk24 hovorite o stavebnych pracach?
besttracker hlavne poskytujem služby v oblastiach, ktoré nespadajú do sekcie F, avšak mohlo by sa nájsť zopár zákazok, kt. by do sekcie F patrili a v tom nemám jasno, keďže ich nebude veľa, radšej by som odviedol DPH štátu sám, lebo čítam o prípadných pokutách, kt. by som chcel predísť a preto by ma zaujímalo či musím prejsť na tento spôsob odvodu DPH až po úhrade automaticky alebo mám na výber
Sarlotka píšeš o dvoch rôznych veciach... v stručnosti a zjednodušene:
1. existuje režim osobitná úprava uplatňovania dane na základe prijatia platby za dodanie tovaru alebo služby - dobrovoľná báza
2. prenos daňovej povinnosti pri stavebných prácach (sekcia F) povinný prenos
besttracker Ďakujem za odpoveď...presne na toto som hladal odpoveď....ospravedlňujem sa za zle formulovanie otázky
Sarlotka v poho...len sme ti akosi nerozumeli aspon ja, na co sa pytas, snad sme poradili..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Je režim prenosu daň.povinnosti povinný?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.