Zavrieť

Porady

Nárok na PN?

Dobrý deň, prosím o radu.
Zamestnanec nastúpil do zamestnania od 1.10.2016 ale pred týmto obdobím bol nezamestnaný od 1.1.2016 - 30.9.2016 (evidencia na úrade práce) . Oznámil nám že má plánovanú operáciu na 10.11.2016 a nastúpi na PN. Má nárok na PN? Myslím v zmysle nemocenského poistenia keďže bol predtým nezamestnaný..
Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
Xanti A prečo by nemal mať, nárok na PN má nakoľko je zamestnaný.
Mila123 Janka, má nárok od 01 10 2016 na PN, dokonca i v takom prípade keby neodpracoval ani jednu hodinu......pretože poistenie má platné
Janka.117 Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    janka - pre platenú DPN (dávku) je dôležitá existencia nemocenského poistenia, alebo ak nie - tak treba byť aspoň v ochrannej lehote. To platí pre obidve tvoje otázky. Že ak je poistenie (alebo OL) - tak dávka bude, ak nie - tak nebude.
    plus ešte pri dobrovoľnom poistení je tam navyše podmienka 270 dní trvania za posl. dva roky (pri povinnom toto netreba)
    Janka.117 Ďakujem, máme bývalého zamestnanca a ten sa ma prišiel opýtať prečo nemá nárok na PN keď je bol pred časom u nás zamestnaný. Ja som mu vysvetľovala že ochranná lehota je 7 dní od skončenia nemocenského poistenia ale on sa len hádal že má nárok na PN... aj po pol roku ako bol u nás zamestnaný..
    Ďakujem
    Katy a R srandista! - však ho pošli na SP ..... to by si išiel aj do Allianzu pýtať plnenie pri úraze - ak už mal úrazové poistenie dávno zrušené?
    - veď keď chcel poberať nemocenské, mohol sa poistiť v SP.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Prvých max. 10 KD mu preplatíte náhradu príjmu pri DPN a potom už od 11. dňa preplatí SP nemocenské.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Janka.117 Ďakujem a má nárok na PN nezamestnaný ak predtým pracoval ale počas Pn nepracuje?
    Tweety počas PN nemôže pracovať, takže ak jeho PP trvá, vzniká mu nárok na nemocenské( nie PN ako píšeš
    Janka.117 Áno, len nesprávne som to napísala ak je osoba nezamestnaná či má nárok na vyplácanie PN počas evidencie na úrade práce. Ak predtým pracoval či existuje nejaká ochranná lehota , viem že je 7 dní, ale ak osoba pracovala 20 rokov a teraz je nezamestnaná 5 mesiacov či sa tam spätne nezapočítava niečo?
    Tweety ak DPN vznikla v OL, nárok vzniká, ak nie ,nárok nemá
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.