Zavrieť

Porady

Duplicitne zauctovana faktura s DPH v roku 2014. Ide o 136 € Ako to opravim v roku 2016 ak nechcem otvarat rok 2014?

Som novacik v tomto. Mozem to vystornovat tak ze to zauctujem ako dobropis v roku 2016 a zaplatim z toho riadne aj DPH uz ked som si ju uplatnila v roku 2014 2x. Nechcem otvarat rok 2014. Alebo spravim odpis zavazku oproti 648? ale co s DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    logo
    TriviTax,s.r.o.
    rok 2014 otvárať nemusíš ani nemôžeš, ked RUZ už isto bola schválená.
    Storno duplicity zaúčtuj v roku 2016, ale DDP DPH za príslušné obdobie roku 2014 podať musíš, kedže sa nejedná o regulérny dobropis, ale účtovný omyl.
    Za rok 2014 boli uplatnené neoprávnene vyššie náklady z dôvodu duplicitného účtovania. V takom prípade má daňovník povinnosť podať dodatočné DP DPPO.
    Ja by som v takomto prípade sa snažila nájsť iné nezaúčtované náklady, aby som tento rozdiel vykompenzovala a nemusela DDP DPPO podávať. (rezervy?).
    Ak nenájdeš iné riešenie, tak správny postup je podať DDP DPPO.
    Poznamenám, že v takom prípade prídete aj o tých 1,5% dane, ktoré ste možno poukázali konkrétnemu príjemcovi.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Žiaden dobropis, podáš DDP k dph , zaúčtuješ do tohto roka.

    Duplicitne zauctovana faktura s DPH v roku 2014. Ide o 136 € Ako to opravim v roku 2016 ak nechcem otvarat rok 2014?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.