Zavrieť

Porady

Výhody a nevýhody

Chcela by som sa Vás popýtať aké sú podľa Vás výhody a nevýhody zamestnávania nad 20 pracovníkov. Hrozí nám totiž taká situácia a chceme si najskôr overiť všetky pre a proti. Na úrade práce nám povedali že budeme platiť nejaké príspevky do nejakého fondu. Ak s tým máte nejaké skúsenosti dajte mi vedieť. Dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Najväčšia výhoda je že budete mať zisk z viac ako 20 tich pracovníkov a nie z menej ako 20tich

    Mirka D je offline (nepripojený) Mirka D

    Mirka D
    Možno mysleli na povinný podiel zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím.
    Ak firma zamestnáva najmenej 20 zamestnancov je povinná zamestnávať občanov so zdravotným postihnutím, alebo zaplatiť "pokutu".

    miriza je offline (nepripojený) miriza

    miriza
    To mi je jasné, už máme vyhliadnutého jedného postihnutého, ktorý u nás sem tam pracuje, no má celý invalidný dôchodok, chce si ho zrušiť a radšej sa u nás zamestnať na celý pracovný úväzok.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Tá pokuta je nejakých 16 tis. (opravte ma niekto - upresnite), ale platí sa iba ak ÚP eviduje invalidných nezamestnaných a tiež sa to počíta až z predch.roka a to priemerný počet zamestnancov. Ak tento priemer presiahol 20 "ks", potom sa platí uvedený poplatok

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    miriza
    To mi je jasné, už máme vyhliadnutého jedného postihnutého, ktorý u nás sem tam pracuje, no má celý invalidný dôchodok, chce si ho zrušiť a radšej sa u nás zamestnať na celý pracovný úväzok.
    Len potom už nebude invalid.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Fany
    Len potom už nebude invalid.
    Prečo nebude?
    Aj ZŤP môžu pracovať! ZŤP môže byť aj SZČO, platí nižšie odvody, je zvýhodnený, nakoľko má handicap.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.