Zavrieť

Porady

Predaj ojazdeného auta

Ako samôže brániť fyzická osoba pri predaji ojazdeného auta inej fyzickej osobe? Predala som auto - mazdu pred štyrmi mesiacmi. Auto bolo v pohode, primerane dobe používaniu - cca 8 ročné. Teraz po štyroch mesiacoch sa mi nový majiteľ ozval, že musel dať auto opraviť za 900 eúr a pýta po mne peniaze. Vie niekto, ako postupovať? Samozrejme nič platiť nechcem, ktovie ako sa štyri mesiace auto používalo. Ďakujeeem.
buchač .....a zmluvu máááááš ????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    občiansky zákonník a paragrafy v ňom hovoriace o záručnej dobe, sa týkajú podnikateľského predaja spotrebiteľom.. nie predaja medzi občanmi.. pozri si tento článok http://www.ulpianus.sk/blog/zarucna-doba-ojazdene-auta/
    mattism Ďakujem za rady. Ten článok som pozerala, nič jednoznačné som žiaľ nenašla. Kupujúci sa vyhráža uplatnením par. 508 a 507 Ob.zák. pravdepodobne súdne. Chce preplatiť polovičku opravy auta, tvrdí, že auto sa začalo kaziť už tri týždne po kúpe - podotýkam, že to bolo začiatkom júla, diagnostikovať ho dal až koncom septembra. Neviem o aký paragraf sa mám oprieť, tie lehoty sa mi zdajú byť podozrivé.

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Alebo odovzdávací protokol, v ktorom konštatujete, že kupujúci sa oboznámil s technickým stavom vozidla ?
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mattism mám zmluvu obsahujúcu stať, že sa oboznámil so stavom a že nezodpovedám za skryté vady, o ktorých ani ja neviem
    mattism oháňa sa však občianskym zákonníkom, 6 mes. záručnou dobou - všetko písomne listom
    Soňa K Tak potom mu pripomeň, čo podpísal.
    bubkoch ziadna zarucna doba v tomto pripade neexistuje
    buchač mattism (Dnes 15:38) mám zmluvu obsahujúcu stať, že sa oboznámil so stavom a že nezodpovedám za skryté vady, o ktorých ani ja neviem
    ===================
    Pošli páááá...
    misoft Pošli ho do "teplých" krajín.....
    A pripomeň mu, že aj TY máš na neho páky.
    Taký §189 Tr.z.
    mattism odovzdávací protokol nemám, všetko je napísané v kúpnej zmluve. V záver.ustanoveniach je ja : kupujúci si auto riadne prehliadol, je oboznámený s jeho technickým stavom a berie na vedomie, že na zákl.par. 619 Ob.z. predávajúci pri použitých veciach nezodpovedá za vady vzniknuté ich používaní alebo opotrebením.
    Len pevne verím, že s týmto by som na prípadnom súde obstála.
    Soňa K On len skúša, či sa nezľakneš a nepustíš nejaké euro. Nič by som mu nedala. Mal si kúpiť nové auto.
      zbaliť

    Predaj ojazdeného auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.