Zavrieť

Porady

Môžem prihlásiť svoje maloleté dieťaťa na trvalý pobyt na adresu našej nehnuteľnosti, ak máme ako rodičia iný trvalý pobyt?

Dobrý deň,
prosím o radu, keďže som v zákone o evidencii obyvateľstva som nenašla inštrukcie: Chceme prihlásiť naše dieťa na trvalý pobyt na adresu našej nehnuteľnosti avšak na tejto "novej" adrese nie sme prihlásení ani ja ani manžel ani iná dospelá osoba. Je to možné? Môže mať maloleté dieťa trvalý pobyt na adrese, kde nie je prihlásený k trvalému pobytu matka alebo otec alebo iný zákonný zástupca? resp. Musí mať dieťa mladšie ako 15 rokov trvalý pobyt na rovnakom mieste ako zákonný zástupca? Ktorý zákon to rieši prosím? Ďakujem! Dôvod: škola
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Podla vsetkeho zakon takuto situaciu neriesi (riesi len novorodencov, ktori maju primarne TP ako matka, ak sa rodicia nedohodnu inak), takze so suhlasom oboch rodicov by mohlo mat dieta ini TP ako oni obaja.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Zákon predpokladá totiž to, že maloleté dieťa má trvalý pobyt totožný s trvalým pobytom rodičov (pripadne rodiča, ktorému je zverené do starostlivosti). Maloleté dieťa teda nemôže mať iný trvalý pobyt ako zákonní zástupcovia/ zákonný zástupca.
    ivka70 Nie je to nikde striktne vylucene a zakon nemoze prepokladat. Ten bud nieco zakazuje - a teda to nejde alebo nieco prikazuje - a musi sa to. Ak nieco neriesi, neznamena to automaticky predpoklad, ktory pises. Dokonca som nasla jednu pravnu radu, kde pravnik tvrdi, ze je mozne dietu (5 rocnemu) so suhlasom oboch rodicov zmenit TP z znamenu. Ze je to sice nestandardne ,ale nie nemozne.
    To ,co pises, plati len u novorodenca, tam to zakon riesi.
    misoft My však nevieme vek dieťaťa (neupresnila).... takže....????
    ivka70 Je tam dovod - skola, cize to bude asi predskolak a potrebuju ,aby patril do spadovej skoly, kde sa inak nedostane, ked nebude mat v obci TP. Co plati aj o skolakovi ZS, ak ma skola plnu kapacitu obsadenu.
    misoft Jááááj - iskola . Trochu netradičné riešenie (ako u všetkého, čo sa v našej krajine musí podstúpiť.....)
    Mária27 aj so súhlasom jedného zákonného zástupcu s rodným listom dieťaťa a listom vlastníctva
    vicktor Ja som toto riesil pre vysokoskolaka a suhlasit sme museli obaja rodicia = obaja 1/1 spoluvlastnici bytu.
    Mária27 To je tá svojvôľa/neznalosť úradníkov, Udelenie súhlasu trvalého pobytu vlastnému dieťaťu vo vlastnej nehnuteľnosti je bežná záležitosť. Ja som to dieťaťu vybavila so splnomocnením jedného rodiča.
      zbaliť

    Môžem prihlásiť svoje maloleté dieťaťa na trvalý pobyt na adresu našej nehnuteľnosti, ak máme ako rodičia iný trvalý pobyt?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.