Zavrieť

Porady

zaúčtovanie faktúry

Dobrý deň, prosím o radu. Sme novovzniknutá firma.(neplatcaDPH) Autodoprava rozváža pre druhú firmu tovar.
JA frima napr. Alfa s.r.o.
Druhá firma napr. BETA (pre pochopenie )
Alfa fystavila Bete faktúru za služby pri preprave tovaru (dodávatel ALfa, odberateľ BETA)
Ale aj následne BETA vystávila dodávateľovi faktúru kde je uvedené: Následovné uvedené dodávky a výkony vykonané na daňovom území sme zaúčtovali podľa dohody a pripísali v prospech na Váš účet u nás: Nižšie sú rozpísané jednotlíve úkony. ALE!! v hlavičke faktúry je dodávateľ znova ALFA čiže JA a odberateľ BETA.


NEviem ako mám zaúčtovať túto faktúru. Mám k tomu vystaviť nejakú našu protifaktúru ... som z toho jeleň. Ide o to že oni to akokeby vystavili za mňa ale aj pod svojim poradovým číslom. Ďakujem za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kto rozviezol tovar? Ak firma Alfa pre Betu, potom zaúčtuješ v Alfe faktúru za prepravu. Ak tej Bete, nie je to len oznámenie o obdržaní , zaúčtovaní fa a jej úhrade od Alfy?
    Isto je tomu tak, ešte by som sa na to opýtala kompetentných. Pretože jedno dodanie služby- prepravu nemôžu fakturovať obaja.
    aktivka123 Ved o to ide, ale je to normalna faktúra, s ich variabilným symbolom, ale je na nej dodavatel alfa, a odberatel beta, a paradox ze uplne ine sumy ako vyfakturovala konatelka. Uz som to zacala s nou riesit ale zjavne je z toho mimo tak ako ja.... Dakujem za odpoved
    aktivka123 Faktury za prepravu tovaru fakturuje spol. BETA 2x do mesiaca ako prepravca, ktory si u dopravcu objednava prepravu tovaru. FA tykajuce sa prepravy napr. chladniciek, ci dodatocne odmeny fakturujem ja. BETA to ma takto zauzivane... Mne to z casti ulahcuje pracu, pretoze rozvoz do miest je dany tarifne (napr. ak maju rozvoz PO, Giraltovce, Gelnica - tak cena sa odvija od tonaze za kazdu jednu vykladku /niekedy ich maju pocas dna aj 20/ a sucasne miesta urcenia)...

    Je to prijata faktura od objednavateľa s charakterom príjmu pre dopravcu...

    toto mi odpísala konateľka, (ja som to samozrejme upravila podla mojich názvov firiem)

    Je potrebné k tomu urobiť nejakú moju faktúru nakoľko oni si tam uviedsli svoj variabilny symbol a mne tým pádom nesedí poradia ani neviem to v programe prepsíať ako nejaké extérne číslo.

    zaúčtovanie faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.