Zavrieť

Porady

Ako postupovať pri reklamácií tovaru zaslaného kamiónom na základe osobnej objednávky tovaru?

Dobrý večer, potrebovala by som poradiť.
Zákazník si osobne objednal kamión stavebných tehál, kde osobne objednávku podpísal, zaplatil zálohu za tovar v hotovosti.
Ako predajca sme tovar objednali a priamo od dodávateľa tovar kamiónom dodali priamo na stavbu.
Zákazník tovar prevzal, dodací list podpisom potvrdil prevzatie.
Približne o 3 dni zavolal, že nie je s tovarom spokojný, lebo tovar je vraj poškodený. Zákazník nám ako predávajúcemu ale aj výrobcovi poslal fotky tovaru, ktorý je poškodený.
Zákazník ale nechce reklamovať len určité množstvo - čiže poškodený tovar, ale on už nechce žiaden tovar a chce ho vrátiť späť. Ide o celý kamión tovaru a možno poškodených je len zopár kusov. Ten tovar akoby kúpil v kamennej predajni ale bol mu dovezený priamo od výrobcu na náklady výrobcu.
Keďže nám zákazník od prevzatia tovaru ( prešlo už 7 dní) doniesol dodací list o dodaní až dnes na konci pracovnej doby, nebola ešte zákazníkovi vystavená faktúra. Myslím , že ide o špekuláciu zákazníka ako dosiahnuť zníženie ceny, lebo aj priamo výrobca povedal, že tovar vôbec nie je poškodený, že to v súlade s výrobným procesom.
Otázka znie:
1. Môže zákazník reklamovať tovar, na ktorý nemá ešte vystavený doklad - faktúru ( vystavíme ju hneď v stredu so zdaniteľným plnením dňom dodania) - a nemá ju zaplatenú?Alebo ju musí najprv zaplatiť a až tak spísať reklamáciu? Alebo to mám považovať za vrátenie tovaru? Koľko mi vznikne dní na vysporiadanie tejto situácie?
2. Môže zákazník vrátiť - respektíve reklamovať tovar, ktorý nie je poškodený - pre pár poškodeným kusov chce vrátiť celý kamión tovaru?
3. Musím mu zaplatiť cenu dopravy , ak mi ten tovar dovezie priamo na sklad?
Prosím ako mám postupovať?
Ďakujem za odpovede
Naposledy upravil drobny trupik : 31.10.16 at 17:28
4 komentárov     zbaliť
kopretinka na FB je veľmi dobrá skupina,skús tam https://www.facebook.com/groups/ucimesapodnikat/
drobny trupik Ďakujem už som tam napísala.
avalik Zakaznik je spotrebitel alebo podnikatel?
drobny trupik Zákazník je spotrebiteľ
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako postupovať pri reklamácií tovaru zaslaného kamiónom na základe osobnej objednávky tovaru?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.