Zavrieť

Porady

Odvody pre (staro)novu SZCO po zruseni zivnosti v roku 2015?

Dobry den,

do jula 2015 som bol SZCO (prijem bol cca 8.000 za tych 7 mesiacov), v juli 2015 som najma kvoli odvodom zivnost zrusil a od augusta 2015 fungujem ako SRO. Teraz uvazujem o zruseni SRO a podnikani opat ako SZCO, kedze by sa mi to malo oplatit viac, hlavne kvoli pausalnym nakladom 60 percent od buduceho roka. Otazka teda je - ak SRO dam este tento rok do likvidacie a zalozim si v januari 2017 znovu zivnost, bude sa na mna nazerat ako na novu SZCO a nemal by som za prvy rok podnikania (teda od jula 2018) platit socialne odvody bez ohladu na vysku prijmu v 2017. Je to tak, prosim?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nie, nebude. Ak si podával DP v riadnom termíne, do 30.6.2017 budeš platiť poistné do SP z príjmu roku 2015. Preddavky do zdr.poistovne až do konca roku 2017.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    odbornik1 To naozaj? Sakra. Nejakr vychodisko z toho? Dakujem
    odbornik1 Jaj, este jedna otazka prosim - z coho by sa platilo po 30.6.2017? Asi z 0 eur (a odvody talisto 0 eur), kedze cely rok 2016 som uz zivnost mal zrusenu, vsak? Tym padom so zrusenim sro by som mal rok pockat a znovuzalozit zivnost az v januari 2018, chapem to spravne? Sorry za monolog a dakujem
    veronikasad Sociálne poistenie by si neplatil, preddavky na zdravotné.poistenie z výmer.zakladu r.2015, najmenej z minima.
    Od 1.1.2018 budeš zdr.poistenie platiť z minima.
      zbaliť

    Odvody pre (staro)novu SZCO po zruseni zivnosti v roku 2015?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.