Zavrieť

Porady

Preplácanie cestovného žiakovi s individuálnou prepravou

Mám syna ZŤP a vozím ho autom do špeciálnej školy 25km od bydliska( je už síce 3 mesiace v praktickej škole). Pred časom som sa však dozvedela, že aj takýmto deťom by mala škola preplácať cestovné. V škole tvrdia opak, ale podľa smernice č.7/2015-R , ktorá dopľňa smernicu č.9/2009-R je to tak, že nám mali preplácať cestovné. Vie mi niekto poradiť či sa dá spätne vymáhať toto cestovné? Podľa výšky cestovného a zľavy som bola mesačne ukrátená o 58 €. Vopred ďakujem. Andy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tRO je offline (nepripojený) tRO

    tRO
    Či sa dá spatne vymáhať - to sa z tohto vášho stavu riešenia nedá posúdiť. V praxi to je tak, že škola posudzuje, kto má nárok a kto nemá a zasiela podklady na vyššie orgány, že potrebuje na x žiakov x financii. Dva krat za rok sa robí vyúčtovanie podľa skutkového stavu cestovania žiakov. Rozdiel sa vracia. Napíšte si oficiálnu žiadosť na vedenie školy a popíšte tam tento problém a že žiadate o spatne vyplatenie. A vedenie školy či ekonomka či ten, kto to má na starosti - nech zisťuje možnosti. Škola je povinná Vám oznámiť, ako bude s vašou žiadosťou narábať, aspon v bežnej korešpondenčnej praxi to tak funguje. Žiadosť by sa mala na škole zaregistrovať do pošty a tak isto oficiálne na nu odpovedať.
    SBAH Ďakujem, ale ked sme boli za ekonómkou, že sme sa toto dozvedeli, tak sa zatvárila akoby som ju prichytila na hruškách . A z jej vyhýbavej odpovede mám podozrenie, že oni na nás financie brali, ale nevyplácali a nejak sa im to podarilo upratať. Pretože ked sa jedna pani sťažovala(nová mamička, od ktorej sme sa dozvedeli, že je takáto možnosť) , že jej málo vyplatili tak sa na ňu osopili , že či jej je málo. A napr.: na nejakom školskom úrade by to nešlo zistiť, že či aj na naše deti tam boli podané žiadosti na preplácanie?
    tRO Ak máte takéto nejasné skúsenosti s riešením týchto problémov, tak znova odporúčam postup oficiálny: napísať žiadosť p. riaditeľke o prešetrenie vyplácania tohto príspevku. Lebo najprv sa musí zistiť skutkový stav na mieste, s ktorým potom by ste mohli eventuálne si dať preveriť záležitosť na vyšších miestach. Lebo asi aj z vyšších miest vás budú takto navigovať, aby ste si najskôr "doma" preverili situáciu, aby mali oni podklad a porovnali si ho so svojim stavom. Pozrite si aj stránku: https://www.minedu.sk/dopravne/ a tam vidíte postup odkiaľ a kam sa podáva žiadosť, tak aj v tomto slede by sa dalo overovať.

    Preplácanie cestovného žiakovi s individuálnou prepravou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.