Zavrieť

Porady

PREPLÁCANIE CESTOVNÉHO

Prosím poraďte mi kde kde si mám naštudovať alebo v akej porade nájdem zákon a podmienky preplácania cestných lístov našich zamestanancov. Zatiaľ som sa k tomu nikde nedopátrala. Od 1.9. mám takú pracovníčku.
PROSÍM RÝCHLO! JE TO SÚRNE! PROSÍM!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kikoza je offline (nepripojený) kikoza

    kikoza
    kopi
    Prosím poraďte mi kde kde si mám naštudovať alebo v akej porade nájdem zákon a podmienky preplácania cestných lístov našich zamestanancov. Zatiaľ som sa k tomu nikde nedopátrala. Od 1.9. mám takú pracovníčku.
    PROSÍM RÝCHLO! JE TO SÚRNE! PROSÍM!
    Je to v zákone o cestovných náhradách.Nájdeš ho aj na hlavnej strane Porady.

    kopi je offline (nepripojený) kopi

    kopi
    Ďakujem, no ja som myslela keď zamestnanec každý deň si chce dať preplatiť cestovné lístky z domu do práce. Precestuje denne Sk 80,- a jej plat je 6,700,- Sk brutto. Má nárok na preplatenenie cestných lístkov?

    kopi je offline (nepripojený) kopi

    kopi
    pozrela som, je tu informácia "...ZÁKON USTANOVUJE ZÁKLADNÉ PODMIENKY PRE VZNIK NÁROKU NA PRÍSPEVOK NA DOPRAVU..." .
    Len tu nie je napísané aký zákon. Vieš číslo prosím Ťa?

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Je to v Zákone o sociálnom fonde 152/1994 Zb. zmenený a doplnený: zákonmi č. 280/1995 Z.z. a č. 375/1996 Z.z. §7 ods.3 písmeno a)

    bredikova je offline (nepripojený) bredikova

    optimistka aj napriek veku bredikova
    Mám otázočku ohľadne preimerného mesačného zárobku na poskytnutie príspevku na dopravu. Kedisi to bolo 7000, teraz som našla v DUO 6-7 ( vydavateľ Poradca, s.r.o.) že do 1.7.2006 je to 9460 a od 1.7. sa to mení. Neviete aká je to teraz suma?

    kopi je offline (nepripojený) kopi

    kopi
    [ do 1.7.2006 je to 9460 a od 1.7. sa to mení. Neviete aká je to teraz suma?[/quote]

    Bože, tak to som hotová. Ja som ani nevedela, že sa to zmenilo na 9460 a už zasa zmena?
    A na koľko? Kto to vie? A ako postupovať? Z akých peňazí sa preplácajú cestovné lístky a v akej hodnote? Ona precestuje za mesiac 2000,- korún. Donesie mi všetci lístky nalepená na papieri. Zarába menej ako 9460,- Sk. Preplatím jej polovicu? Celé? A z čoho? Pracujem v školstve. Ide to z rozpočtu alebo zo sociálneho fondu?
    Prosím Vás pomôžte mi. Každý deň ma bombraduje a ja sa neviem pohnúť.

    Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

    Lucia7
    V školstve neexistuje kolektívna zmluva v ktorej by tento nárok bol upravený? Ak teda nie, má nárok na preplatenie cestovného do takej výšky, v akej sú prostriedky na účte sociálneho fondu. Tento fond by mal byť vedený osobitne (čo v praxi už možno asi ťažko nájdeme), tzn. že peniaze tak či tak idú z rozpočtu, nakoľko sa výška prídelu sociálneho fondu účtuje na základe výpočtu z hrubých miezd zamestnancov.
    Napísala som to dosť neodborne, nakoľko v mzdovej a personálnej oblasti nepracujem, takže prosím o doplnenie.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    bredikova
    Mám otázočku ohľadne preimerného mesačného zárobku na poskytnutie príspevku na dopravu. Kedisi to bolo 7000, teraz som našla v DUO 6-7 ( vydavateľ Poradca, s.r.o.) že do 1.7.2006 je to 9460 a od 1.7. sa to mení. Neviete aká je to teraz suma?
    V Poradca 12-13/06 sa uvádza suma 9.960,-. To je 2-násobok živ. minima.

    kopi je offline (nepripojený) kopi

    kopi
    Paula, nemám Poradca 12-13/2006. Prosím Ťa je tam nejaký zákon alebo nariadenie alebo ako formou je to uverejnené.
    Prosím Ťa, skús mi odpovedať.
    ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.