Zavrieť

Porady

nákup mobilu - osobne

Firma kúpila mobilny telefon na faktúru - osobne účely...dam to do 501 ale neuplatním dph? Bude to takto v poriadku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    ... ak ide o súkromný nákup zamestnanca, t. j. osobné účely ako hovoríš, je nesprávne o ňom účtovať ako o náklade spoločnosti ... zúčtovala by som to v prospech účtu 335AE/zamestnanec .. s tým, že očakávam vrátenie finančných prostriedkov v prospech spoločnosti ... moja úvaha sa týka hlavne skutočnosti, že z podielu na zisku po zdanení spoločník odvedie prípadné zdravotné poistenie v okamihu vyplatenia tejto dividendy, a takto by predmetná dividenda bola nižšia .. aspoň ja by som .. takto ...

    ... ALEBO by šlo o nepeňažný príjem = benefit pre zamestnanca ( mobil by mohol byť v nákladoch spoločnosti ...), ktorý by takto vstupoval do hrubej mzdy s tým, že by týmto vznikla povinnosť odvodu daní a poistného ...
    Naposledy upravil promont maja : 10.11.16 at 07:55

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    súkromný nákup firemnou kartou resp. z firemného účtu? to sa rieši inak (napr. pohľadávky...).

    väčšinou sa takéto veci riešia cez 80%... ale keď vravíš, že iba osobné účely, tak...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    timejka200 tak mám normálne faktúru z orangu kúpa mob. telefonu...ale bude to používať na sukromné účely...tak neviem ako to zaúčtovať aby to bolo OK.
    jslancik nepoznáš pravidlo 80%, keď sa veci používajú AJ pre súkromné účely? 80% z ceny bez DPH - 501xxx (daňový) a 20% z ceny bez DPH 501999 (nedaňový). 80% z DPH 343020 a 20% z DPH tuším 501999. buď rada, že to nemáš z českej Alzy
    timejka200 ďakujem takže si môžem uplatniť 80% z celkovej ceny dph ....a nič mi nemôžu vytknúť ?
    ostatné dám ako 501 - nedanove? nejakou analytikou či do 548?
      zbaliť

    nákup mobilu - osobne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.