Zavrieť

Porady

Rychlosť internetu..

Ahojte mam internet http://www.surany.net a je tam písane že by rychlosť mala biť 100mbps/12MB ale ja mam len 18mbps/2.4MB zaujímalo by ma ze prečo nemam tých 12 MB mam pripojenie pomocou optickej infraštruktúry a nepouživam wifi používam normalne cez kabal ako môžemzvíšiť rychlosť na tých 12MB čo slubujú???
Naposledy upravil Dav : 11.11.16 at 17:56
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    a ako to meriaš? otestuj to na speedtest.net ,
    ja mám takúto rýchlosť ale iba kvôli starému routeru, ktorý viac nepustí:

    kopretinka mne ten speedtest nič nemeria,nefunguje to
    misoft Musíš povoliť flash a JAVA - inak to stojí a nič neukáže.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ach jaj! Už som to tu niekoľkokrát písal.
    Rýchlosť pripojenia (udávaná) nie je garantovaná a je len maximálna. A za ďalšie - táto rýchlosť je v sieti poskytovateľa internetu.

    Aká je rýchlosť pri sťahovaní (download) zavisí od celej cesty (od zdroja po cieľ). Poskytovateľ môže poskytovať 100Mbps (pekné číslo ), lenže pokiaľ sa sťahuje odniekiaľ napr. z Austrálie - súbor prechádza cez niekoľko serverov - a stačí aby len jeden mal prenosovú rýchlosť napr. 10Mbps a potom je aj sťahovanie v takejto rýchlosti na konci. A nevypočítava sa pžiadny priemer - rýchlosť je daná najpomalším článkom v celej ceste prenosu.

    Takže - OliverGranat - poskytovateľ ti dáva 100Mbps, lenže ten, odkiaľ to sťahuješ, alebo niekde po "ceste" je niekto, komu to "fičí" len 18Mbps. A viacej to nepustí.

    Kapišto?

    Mal by si si aj trochu preštudovať, ako to v prenosoch funguje, čo je to sieť, čo je to prenosová rýchlosť....



    Ja mám len takúto skromnú rýchlosť:
    Naposledy upravil misoft : 12.11.16 at 09:52
    Snímok 002.jpg  
    Snímok 003.jpg  
    1/1
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    OliverGranat ale ako je to dosť nefér že ja platím 17 eur a mam max 2.4MBS ešte s FUP to klesne na 120KBS každé 2 hodiny a niekdo plati 9 eur a mám o 5x vetšiu rychlosť a bez FUP...

    a ešte dala by sa táto rychlosť zvedsíť napr. kupou nového routera presmerovanie cez iný server atd... ??
    misoft Nefér? Ale veď poskytovateľ vo svojej sieti (teda z jeho servera k tebe) tú rýchlosť poskytuje. To sa sťažuj tomu, kto na trase má pomalé pripojenie - možno niekdš v Maďarsku, Turecku, Tramtárii....
    Ja mám za 16€ 100Mbps a tiež niekedy sosám odniekiaľ z druhého konca sveta rýchlosťou 512kbps - a zabijem sa?
    misoft Možno bude fungovať. Mimochodom - Time Shift je "posun v čase" - t.z. že prebiehajúce vysielanie sa musí zaznamenať na nejaké pamäťové médium (napr. na pamäť v sat. prijímači, na kartu, na HDD) a v prípade potreby sa prehráva. Zároveň - ak sa to deje ešte v čase prebiehajúceho vysielania so súčasným prehraním "Time Shift" sa musí naraz prehrávať a nahrávať/ukladať.
    A teraz - ČT preladili na inú frekvenciu - pretože budú vysielať v HD, teda dátový tok je väčší. Stanice boli v tzv. multiplexe - napr. pri SD tam bolo 6-8 staníc. Dátový tok bol pre všetky spolu okolo 20Mbps a vydeľ si to počtom staníc (pre SD sa počítalo 4-8Mbps na kanál). Lenže pre HD kvalitu je buď multiplex v rovnakom dátovom toku, ale staníc je menej (jeden kanál potom potrebuje 6-12Mbps), alebo staníc je rovnako, ale multiplex potom má omnoho vyšší dátový tok.
    A teraz - pri vyššom dátovom toku na kanál je pri Time Shifte potrebné zaznamenávať a prehrávať omnoho viac dát (vyšší dátový tok). A na to niektoré zariadenia buď nie sú stavané, alebo nie sú optimalizované, prípadne nie je optimalizované poskytovateľom.
    misoft Tak treba počkať - všetko má svoj čas. Možno i Time Shift neskôr pôjde.
    misoft DVB-T českých staníc nemám.... Pokiaľ to chytáš cez nejaký STB - chyba, pri ktorej to zamrzne, bude v ňom - firmware.
      zbaliť
    kopretinka 11.11.16 18:14 odstránil(a) z Porady

    Rychlosť internetu..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.