Zavrieť

Porady

Vyhláška žiada, zákon definuje, ale slovenské školy neposkytujú? Je tu skolsky pravnik?

Moja otazka je z oblasti školstva. Chcela som si rozsirit svoju kvalifikaciu, ale narazila som na rozpor medzi vyhlaskou a zakonom.
Vo vyhláške 437/2009 Z. z príloha 1, časť VI, bod 10 je uvedené pri vychovávateľstve doplnenie "špeciálnopedagogickej sposobilosti". V zákone 317/2009, druhá časť, paragraf 8 je uvedené, že" specialnopedagogicka sposobilost je ziskane vzdelanie v oblasti pedagogiky, psychologie a didaktiky vyucovacich predmetov a specialnej pedagogiky.... "
A práve tu je ten môj problém. Vyhláška hovorí o tom, že je potrebné si doplniť špeciálno-pedagogickú spôsobilosť a zákon ju definuje ako získanie vedomostí v oblasti pedagogiky, psychológie a didaktiky vyučovacích predmetov + špeciálnej pedagogiky. Najjednoduchšie by bolo, urobiť si rozširujúce štúdium špeciálnej pedagogiky pre učiteľov. Na to ma však nepríjmu. Môžem si spraviť rozširujúce špecky pre vychovávateľov, avšak tam už chýba didaktika a s týmto vzdelaním podľa platnej legislatívy vyučovať nemôžem. A práve tu je ten rozpor. Vyhláška žiada, zákon definuje, ale slovenské školy neposkytujú. A tak sa pýtam, ako je to možné?
avalik preco ta neprijmu na rozsirujuce studium spec. pedagogiky?
anajkk Fakulta ma nastavene podmienky prijatia. Ucitelov prijme na specku pre ucitelov a vychovavatelov na specku pre vychovavatelov. Komunikovala som aj s ministerstvom, ale tam som nic nedosiahla.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    vyklad zakona a vyhlasky ti poskytne Ministerstvo skolstva, to je gestorom zakona a tvorcom vyhlasky ... zakony schvaluje NR SR - na jej stranke mas aj zoznam hlasovani, stazovat sa mozes adresne

    Vyhláška žiada, zákon definuje, ale slovenské školy neposkytujú? Je tu skolsky pravnik?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.