Zavrieť

Porady

Nedoplatok zdrav. poist. a daňový odpočet

Som SZČO a po celý rok 2005 som bol SZČO. V daňovom priznaní som si za rok 2005 uplatnil paušálne výdavky. Pri ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia mi vyšiel nedoplatok presahujúci 10 000 Sk, ktorý zaplatím niekedy v septembri 2006.
Môžem si znížiť základ dane za r. 2006 o túto sumu?
Alebo sa to musí urobiť opravným DP za rok 2005?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ak si budeš uplatňovať skutočné výdavky, tak ide o výdavok roka 2006( v jednoduchom účtovníctve sa časovo nerozlišuje).
    Ak si budeš uplatňovať výdavky percentom z príjmov, zaplatený nedoplatok pripočítaš k týmto výdavkom.

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    Mám podobný problém, ktorý som zadala v inej téme, ale nikto mi nechce odpovedať. Chcem sa spýtať: Ako konateľka bez príjmu som si musela robiť RZ sama. Vyšiel mi nedoplatok zo zamestnania - aj zamestnanec, aj zamestnávateľ. Oznámením zamestnávateľa je len nedoplatok, ktorý sa týka zamestnávateľa. Nedoplatok za zamestnanca by som mala uhradiť ja, alebo mi to môže zamestnávateľ strnúť z platu? Ak áno, je to len zrážka zo mzdy po zdanení, alebo sa pripočíta k položkám znižujúci základ dane?

    qwerty je offline (nepripojený) qwerty

    qwerty
    Na skoleni povedali, ze zamestnancovi to pojde ako zrazka zo mzdy po zdaneni a nedoplatok zo zdr. poistenia bude odpocitatelny v rocnom zuctovani dane 2006. Ale ci to tak bude.....????? Cize tak by to malo byt aj s ostatnymi : SZCO, studenti, dochodcovia a pod.

    skocka je offline (nepripojený) skocka

    matka - podnikateľka skocka
    Podľa môjho názoru, ak ste si ročné zúčtovanie vykonávala sama, nedoplatok za zamestnanca by ste mali tiež uhradiť sama. Zamestnávateľ uhrádza nedoplatok za zamestnanca vtedy, ak ročné zúčtovanie zaň vykonal zamestnávateľ.
    Nedoplatok zamestnanca z RZ znižuje základ dane v tom mesiaci, kedy sa vykoná zrážka nedoplatku.
    Preplatok zamestnanca z RZ neovplyvňuje základ dane, vyplatí sa v čistej mzde a zamestnanec si ho zdaní v zúčtovaní dane za rok 2006.
    Také info som dostala ja na školení.

    Skočka

    Nedoplatok zdrav. poist. a daňový odpočet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.