Zavrieť

Porady

Vyrovnávacia dávka tehot.zamestnankyni

Zamestnankyňa v PP od 29. 3. 2004 , otehotnela o aod 9/2004 bola PN do 6.11.2004. Doniesla potvrd. od lekárky na vyrovnávaciu dávku, a ked to čitam ako čítam nemám vôbec predstavu ako jej to vyplácať: DVZ pre PN má 363,37
či to nejak ovplyvňuje túto dávku vôbec neviem, nevedeli by ste ma usmerniť na nejakú stránku s podobnými príkladmi, resp. poradiť?Tu som nikde nič nenašla.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Skúste si preštudovať § 44 až 47 zákona č.461/2003.
    Ak Vám to ani potom nebude jasné, ozvite sa.

    deha je offline (nepripojený) deha

    deha
    Práve, že mi to tam je veľmi nejasné. Neviem, či
    1.v prípade preloženia zamestnankyne na iné miesto , ale nie po úprave plat výmeru sa na to vzťahuje
    vyrovnávacia dávka, jedná sa totiž o hodin. mzdu
    2.a v prípade. že ked predtým robila napr. nadčasy a mala z toho titulu vyšší DVZ, teraz ked bude dodržiavať zakladny hod. fond jej bude treba do toho doplácať do mzdy kde tietio nadčas. hodiny figurujú, nie je to márnenie peňazí SP? A neviem si predstaviť ani techniku dokladovania, lekár vystaví len 1 doklad ny vyr. dávku a to každomesačne pošlem do SP príjem a oni budú do vystavenia materských dávok doplácať tých 55 % rozdielu?? Veď my sme do mzdy dávali aj bonus napr. za celomes. dochádzku -nanároková mzdová položka, to so mzdou za prácu nemalo nič spoločné , ale vedenie spoločnosti prémiovalo zamestnancov s plne odprac.mesač. fondom.A to dosť túto dávku skresľuje.
    Iveta Matlovičová
    Podľa zákona o SP, konkr. § 54 ods. 4:
    "Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu na určenie výšky materského zamestnankyne, ktorá bola z dôvodu tehotenstva preradená na inú prácu podľa osobitného predpisu, 53) sa zisťuje ku dňu tohto preradenia."
    Nie je mi to úplne jasné ... takže Príklad:
    1.) Mám zamestnanknňu (PP od 1.1.2004), ktorá bola preradená na inú prácu - z dôvodu tehotenstva - dňa 15.12.2007.
    2.) Za mesiac december 2007, január 2008 pošlem na SP potvrdenie, kde preukazujem,aký mala VZ na NP a na základe neho SP vyplatí vyrovnáciu dávku; samozrejme v mesiaci december 2007 ešte pošlem prehľad VZ na NP, ktoré dosiahla v roku 2006, aby si SP zistila DVZ, z ktorého bude počítať vyrov.dávku
    3.) ak nastúpi zamestnankyňa na MD napr. 15.8.2008, aké bude jej RO na výpočet materského (podľa vyššie uvedeného §) Obdobie od 1.1.2007 do 14.12.2007 ? Alebo až rok 2006?
    Ďakujem pekne.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Fronco Pozri príspevok
    Podľa zákona o SP, konkr. § 54 ods. 4:
    "Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu na určenie výšky materského zamestnankyne, ktorá bola z dôvodu tehotenstva preradená na inú prácu podľa osobitného predpisu, 53) sa zisťuje ku dňu tohto preradenia."
    Nie je mi to úplne jasné ... takže Príklad:
    1.) Mám zamestnanknňu (PP od 1.1.2004), ktorá bola preradená na inú prácu - z dôvodu tehotenstva - dňa 15.12.2007.
    2.) Za mesiac december 2007, január 2008 pošlem na SP potvrdenie, kde preukazujem,aký mala VZ na NP a na základe neho SP vyplatí vyrovnáciu dávku; samozrejme v mesiaci december 2007 ešte pošlem prehľad VZ na NP, ktoré dosiahla v roku 2006, aby si SP zistila DVZ, z ktorého bude počítať vyrov.dávku
    3.) ak nastúpi zamestnankyňa na MD napr. 15.8.2008, aké bude jej RO na výpočet materského (podľa vyššie uvedeného §) Obdobie od 1.1.2007 do 14.12.2007 ? Alebo až rok 2006?
    Ďakujem pekne.
    r.2006

    Vyrovnávacia dávka tehot.zamestnankyni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.